Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Furnizori de materiale si materie prima- goblen

+37
carmenco
cretuelisa
MagdaMarin
emmancita
getasart
claudia1004
gobelin
oana87
mariana7
monaoprescu
delfin
viorica
FILIPCAROL
rucsy
tvc
piacel
Adorama
scami
ileana cosanzeana
georgi
mariliv
Amicuta
monicastoica
bolohanmariana
Dodo-pui
cherie
dandana
clano
diada
cris69
broderie
anca_22
mares gabriela
julix_2007
dandor
LIVIA
Admina
41 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima- goblen

Mesaj Scris de gobelin Lun 13 Iun 2011, 1:03 pm

Claudia, poți cere vânzătoarei să-ți dea o bucățică/fâșie mică. Acasă încerci să coși cu 2 fire și vezi cum se acoperă. Apoi te decizi. Baftă!
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima- goblen

Mesaj Scris de cretuelisa Dum 08 Apr 2012, 6:10 pm

Buna ziua,doamnelor !In primul rand doresc sa urez un "La multi ani " din toata inima "florilor" si "floricelelor" de pe acest forum.Sunt uimita de indemanarea voastra si priceperea de care dati dovada.Va urmaresc de ceva timp,dar nu am indraznit pana acum sa spun ceva.....Admir talentul si priceperea fetelor,si ma intreb de fiecare data:cand aveti timp dragelor sa lucrati asa minunatii?Si eu as vrea sa lucrez goblen,dar am intampinat o problema....nu se mai gaseste material decat din cel nemtesc la 80 lei m (suma care mie mi s-a parut fabuloasa).La noi la Ploiesti nu au mai ramas decat cateva mercerii si niciuna nu are in prezent nici macar etamina!Intrebarea mea era daca am vreo sansa in Bucuresti sa gasesc material pentru goblen,si unde.Sau ma sfatuiti sa incerc la magazinele virtuale?
cretuelisa
cretuelisa
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 02/02/2012

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima- goblen

Mesaj Scris de carmenco Dum 08 Apr 2012, 7:10 pm

Bine ai venit, elisa!
La balif ai incercat? La standurile cu perdele eu am vazut si panze pentru goblen. E adevarat, erau deja pregatite, nu la metru dar poate ai noroc.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima- goblen

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 08 Apr 2012, 9:23 pm

cretuelisa in spate in Ploiesti pe stradutele alea pe la covrigi calzi, pe unde sunt buticurile cu rochii si flori de mireasa, (nu stiu exact cum se numeste strada), este o mercerie micuuuta, are 2-3 trepte la intrare din strada, vanzatoare si patroana sunt niste dragute si am vazut ca aveau afis pe usa ca au panza pentru goblen wink Acum... nu stiu si cat e metrul ca nu am fost interesata. hug
daca vrei mai multe detalii despre cum se ajunge la magazin da un Pm pupi

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima- goblen

Mesaj Scris de carmenco Lun 09 Apr 2012, 7:33 am

E str. Constantei
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima- goblen

Mesaj Scris de cretuelisa Lun 09 Apr 2012, 11:06 am

Multumesc din suflet,doamnele mele!La Balif,e drept ,am fost acum cateva zile,si avea material pentru goblen,din cel nemtesc,la 80 de lei m.Mi s-a parut enorm.Poate ca nu mai sunt eu la curent cu preturile...am sa incerc pe str. Constantei,poate am noroc acolo!O zi buna tuturor si spor la lucru! Va pup!
cretuelisa
cretuelisa
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 02/02/2012

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima- goblen

Mesaj Scris de anamaria021a Mar 17 Apr 2012, 9:17 pm

cretuelisa a scris:Multumesc din suflet,doamnele mele!La Balif,e drept ,am fost acum cateva zile,si avea material pentru goblen,din cel nemtesc,la 80 de lei m.Mi s-a parut enorm.Poate ca nu mai sunt eu la curent cu preturile...am sa incerc pe str. Constantei,poate am noroc acolo!O zi buna tuturor si spor la lucru! Va pup!


buna...daca nu ai gasit material pentru goblen mai ieftin iti pot lua eu...eu am gasit in 2 locuri...si pretul era diferit...dar din cate imi aduc aminte nu depasea mai mult de 20ron...pretul nu il mai stiu exact...numai sa ma anunti si ma duc sa vad cat costa...
anamaria021a
anamaria021a
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 37
Localizare : braila
Data de inscriere : 20/09/2010

http://butterfly-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima- goblen

Mesaj Scris de nicola_2 Joi 30 Mai 2013, 7:48 pm

DE CE NU VAD NICI O FOTOGRAFIE ?
nicola_2
nicola_2
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Romania
Data de inscriere : 27/02/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima- goblen

Mesaj Scris de corilex Mier 05 Feb 2014, 7:46 am

Buna dimineata,unde as putea gasi sa cumpar bumbac s-au in pentru broderie.
daca nu am postat bine intrebarea rog sa ma scuzati dar nu am vazut unde in alta parte as fi putut sa o pun.va multumesc. kiss 
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima- goblen - Pagina 4 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima- goblen

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB