Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

+79
Cazimi
daniela67
cosmi
ema
Dodo-pui
kmn
gabriela1554
ionelacazy
Rimmelle
carmendana
vlad_mom
kerkyra
danniela
arielas
Gianina4ever
MihaelaT
JuiCy
cillywilly
denis21
Artadar
elenaveronica
02gaviota
fiordaliso
RamonaM
pufoi
anyrok
andegelia
Aghata
alexandra diana24
ionela stefan
mb09
pascalov
smihaelaviorica
zahariaelouise
MoniKozi
chocolate
came_lia
la261019
ada0419
natasaSV
corina corina
gty
firicel
MagdaMarin
greieras
darkpoke
Miniona
Ginet
optom
aba
amnro
Steluzza
canadianca50
adelykitt
Ramonica
elena.habasescu
bibidesign
madelainemarie
anc@
bibi2085
diada
adelina24
costi_iacob
Karina33
lotus nufar
Uca
mnarcisa
kristadesign
emi
cris69
danyelyta28badea
ladybird
danabekk
scorpio89
da-mely
julix_2007
geany
AlinaJ.Bijoux
ebruli22
83 participanți

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de Uca Mier 19 Mai 2010, 10:18 am

Pai, nu prea se baga ea in treburile mele croitoresti, a zis-o si ea la misto, ca stie ca incerc sa ma ordonez si tot nu imi iese... zid
Mersi oricum!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de adelina24 Mier 19 Mai 2010, 10:23 am

Ce frumoasa cutia si ce ordonata e ! Stai sa dea Amalia de ea si s-a dus cu ordinea . ( eu le mai ascund de ea dar problema este ca uit pe unde le-am ascuns )
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de diada Mier 19 Mai 2010, 10:27 am

minunata! imi place maxim, nici eu nu as reusi sa o tin asa ordonata! bravo, eu am o gentuta de croitorie, tot de mine facuta, e vraiste prin ea Embarassed

Costi hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de bibi2085 Dum 29 Aug 2010, 5:48 pm

ladybird a scris:Impirata de frumusetile facute de voi iata ce am realizat:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us


suuuuuuperbaaaa kiss cu adevarat originala bravo
si cutia lui uca e nemaipomenita kiss bv...iar in ce priveste ordinea..trebuie putina, dar nu f multa ca ce e mulr strica wink bvvvvvv
bibi2085
bibi2085
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 38
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 28/08/2010

http://artbybibi.blogspot.com/

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de anc@ Lun 30 Aug 2010, 9:22 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de madelainemarie Vin 10 Sept 2010, 9:27 pm

anc@ - foarte reusita cutia ta
capacul e super tare
bravo
avatar
madelainemarie
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de bibidesign Mar 12 Oct 2010, 5:46 pm

din cutii de conserve desfacute cu mare grija (un desfacator Fackelmann e ideal) am facut in primavara o intreaga colectie de ghivece

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aceleasi cutii, decorate cu tehnica servetelului le folosesc si ca suporturi de creioane si alte maruntisuri (andrele, rigle)
sper sa va placa si sa va inspire wink
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de elena.habasescu Mar 12 Oct 2010, 6:10 pm

bravo fetelor !!!cate lucruri utile si frumoase se pot face daca ai idei. Multa inspiratie va doresc !
elena.habasescu
elena.habasescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 71
Localizare : bocsa
Data de inscriere : 30/08/2010

http://ena-quilt.blogspot.com

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de Ramonica Mar 12 Oct 2010, 7:38 pm

Superbe ghivecele.
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de adelykitt Mar 12 Oct 2010, 7:55 pm

bibidesign a scris:din cutii de conserve desfacute cu mare grija (un desfacator Fackelmann e ideal) am facut in primavara o intreaga colectie de ghivece

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aceleasi cutii, decorate cu tehnica servetelului le folosesc si ca suporturi de creioane si alte maruntisuri (andrele, rigle)
sper sa va placa si sa va inspire wink

Sunt foarte interesante, imi explici, te rog, si mie in ce consta aceasta tehnica a servetelului?
adelykitt
adelykitt
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Localizare : Deva
Data de inscriere : 10/06/2010

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 12 Oct 2010, 9:29 pm

felicitari pentru toate imi plac cutiile voastre
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de bibidesign Mar 12 Oct 2010, 9:34 pm

tehnica servetelului cred ca este prezentata pe undeva pe un alt topic, parca am vazut ceva...
oricum, sperand ca se incadreaza si aici iata cum se face:
- se iau niste servetele cu modele frumoase, oferta e nesfarsita in supermarketuri
- se decupeaza desenul cat mai corect
-se detaseaza straturile inferioare- de obicei sunt 3 straturi
-se aplica cu pensula moale un strat de adeziv special pt "tehnica servetelelor" pe suprafata obiectului de decorat - se gaseste pe la magazinele DIY, eu l-am luat de la Brico dar cu mult timp in urma... sau exista un lac la cutie de 1 kg de la Sadolin care e solubil in apa (are niste jucarioare de lemn desenate pe cutie)
-se aplica cu grija decupajul de servetel, intinzand usor cu o pensula moale
-se lasa putin sa se usuce si se aplica inca un strat de adeziv pe toata suprafata obiectului
cam asta e...

imediat ce am timp, am sa incerc sa fac o demonstratie cu imagini...
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de Steluzza Mar 12 Oct 2010, 10:01 pm

Bibi sunt foarte frumoase.Asteptam sa ne areti cum faci.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de adelykitt Mar 12 Oct 2010, 10:18 pm

bibidesign a scris:tehnica servetelului cred ca este prezentata pe undeva pe un alt topic, parca am vazut ceva...
oricum, sperand ca se incadreaza si aici iata cum se face:
- se iau niste servetele cu modele frumoase, oferta e nesfarsita in supermarketuri
- se decupeaza desenul cat mai corect
-se detaseaza straturile inferioare- de obicei sunt 3 straturi
-se aplica cu pensula moale un strat de adeziv special pt "tehnica servetelelor" pe suprafata obiectului de decorat - se gaseste pe la magazinele DIY, eu l-am luat de la Brico dar cu mult timp in urma... sau exista un lac la cutie de 1 kg de la Sadolin care e solubil in apa (are niste jucarioare de lemn desenate pe cutie)
-se aplica cu grija decupajul de servetel, intinzand usor cu o pensula moale
-se lasa putin sa se usuce si se aplica inca un strat de adeziv pe toata suprafata obiectului
cam asta e...

imediat ce am timp, am sa incerc sa fac o demonstratie cu imagini...



multumesc mult! o s-o incerc si eu kiss
adelykitt
adelykitt
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Localizare : Deva
Data de inscriere : 10/06/2010

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de danyelyta28badea Mier 13 Oct 2010, 7:14 am

foarte frumoase ghivecele.trebuie sa incerc si eu neaparat
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de amnro Mier 13 Oct 2010, 9:08 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] e metoda servetelului.

bibi, sunt tare frumoase ghivecele, ar trebui sa dublezi postarea sa o pui si la servetele, ca ti-au iesit tare bine aplauze. ai si gaurit "ghivecele" la fund? (ma gandesc ca nu, daca nu ai pus farfurii). eu ma chinui sa fac si farfurii asortate dar nu stiu cum se vor comporta sa stea tot timpul ude. desi am lac pentru pietre ca sa dau pe deasupra, ma gandesc sa nu se dezlipeasca totusi.

amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de bibidesign Mier 13 Oct 2010, 10:24 am

poti sa faci farfurii din cutii cu diametrul mai mare pe care sa le aplici servetele doar la exterior, taiate cam2-3 cm inaltime...
nu am facut gauri,pt ca floricelele erau oricum trecatoare,( le-am mutat apoi in gradina- floricelele)
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de aba Mier 13 Oct 2010, 3:17 pm

Superbe ghivecele, aplauze
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de bibidesign Mier 13 Oct 2010, 3:25 pm

mersici pt aprecierile tuturor! Merci Merci
cum am timp, voi incerca sa fac demo cu imagini Smile
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de optom Vin 26 Noi 2010, 1:52 pm

azi ma duc acasa si caut toate cutiile care le am prin casa si o sa incerc si eu . sper sa imi iasa ceva. oricum fetelor toate sunt frumoasa. bravo voua.
optom
optom
helper
helper

Numarul mesajelor : 21
Localizare : brasov
Data de inscriere : 19/11/2010

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de Ginet Mier 05 Ian 2011, 9:05 pm

Felicitari fetelor, ati muncit ceva la infrumusetarea acestor cutii. Eu mi-am amenajat "cutia" de croitorie intr-un sertar de la biblioteca.
Ginet
Ginet
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 123
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de Miniona Mier 05 Ian 2011, 9:22 pm

si adezivul acela mai poarta si o alta denumire?sa stiu cum sa cer la magazin.. Embarassed La ce pret e,aproximativ?
Miniona
Miniona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 36
Localizare : cluj
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de darkpoke Joi 06 Ian 2011, 9:39 am

acum am remarcat acest topic...si desi nu am postat niciodata la aceasta categorie...si eu am reciclat cateva cutiute..din care am facut cutii de bijuterii
nu prea se compara cu ce a fost prezentat pe aici...dar sunt facute cu drag si vreau sa vi le prezint si voua..sper sa va placa
cutiile salvate...au fost de branza topita (din acelea duble sau triple)..pentru cele care vor cutii dragute de bijuterii...reprezinta un mare potential
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de greieras Joi 06 Ian 2011, 10:39 am

Darkpoke sint superbe! le-ai imbracat cu material textil parca. le-ai lipit si interiorul sau cum le-ai facut?
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de darkpoke Joi 06 Ian 2011, 11:17 am

later edit: scuze pt majuscule..nus tiam
ms mult..nu e material textil
doar hartie, carton, panglici si diverse briz brizuri...interiorul a ramas cum era ..alb
erau cutii deja facute



Ultima editare efectuata de catre darkpoke in Joi 06 Ian 2011, 12:44 pm, editata de 1 ori
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le! - Pagina 2 Empty Re: Nu aruncati cutiile goale! Refolositi-le!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB