Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Regulament moderatori EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Regulament moderatori EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Regulament moderatori EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Regulament moderatori EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Regulament moderatori EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Regulament moderatori EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Regulament moderatori EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Regulament moderatori EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Regulament moderatori EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Regulament moderatori EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Regulament moderatori EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Regulament moderatori EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Regulament moderatori EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Regulament moderatori EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Regulament moderatori EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Regulament moderatori EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Regulament moderatori EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Regulament moderatori EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Regulament moderatori EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Regulament moderatori EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Regulament moderatori

In jos

Regulament moderatori Empty Regulament moderatori

Mesaj Scris de diada Joi 14 Ian 2010, 12:50 pm

Regulament moderatori



1. Introducere:

In momentul in care deveniti moderator pe o anumita sectiune din cadrul forumului, se considera ca ati citit acest regulament si sunteti 100% de acord cu cele scrise aici. Daca sunteti deja moderator in momentul afisarii regulamentului, actiunea de a activa in continuare inseamna o acceptare tacita a continutului sau, indiferent ca l-ati citit sau nu.

Conturile moderatorilor care in decurs de 30 de zile nu prezinta activitate (prin postarea de mesaje, activitati de moderare etc.) vor fi dezactivate, fara posibilitate de reactivare, iar functiile de moderare vor fi indepartate. Cu alte cuvinte, nu veti mai avea posibilitatea de a deveni moderator pe forum.

2. Prevederi si sanctiuni:

Forumul Lucru de Mana detine 2 tipuri de moderatori: locali si globali. Moderatorii locali se ocupa de moderarea unei sectiuni /unor sectiuni si raspund doar de acestea, iar cei globali se ocupa de moderarea intregului forum, raspunzand pentru aceasta.

Moderatorii locali vor fi desemnati de catre administratori atunci cand se va dovedi interesul si atractivitatea pentru o anumita sectiune. Ei nu au dreptul de a modera si alte sectiuni inafara de cele cu permisiuni acordate.

Moderatorii globali vor fi alesi in urma dovedirii unei activitati intense in cadrul forumului si postarea mesajelor in majoritatea sectiunilor. Acestia au dreptul de a modera intregul forum, fara nicio exceptie.

Vor fi sanctionate urmatoarele abateri de la regulament:

- inchiderea, fuzionarea, deschiderea, mutarea sau stergerea subiectelor sau a mesajelor fara rost, folosindu-se de abuz.
- stergerea mesajelor utilizatorilor ce incalca regulamentul (niciun mesaj nu se sterge, ci toate ajung in "Subiecte reciclate", fara exceptie!!!). In cazul mesajelor cu un continut obscen, se vor cenzura cuvintele jignitoare.
- stergerea / neutralizarea sanctiunilor primite de unii utilizatori.
- inchiderea sau aplicarea oricarei functii de moderare asupra unui subiect fara a mentiona acest lucru printr-un mesaj.
- incercarea de a tine partea unui membru din motive subiective.
- sanctionarea utilizatorilor fara a scrie data, motivul, numele si tipul sanctiunii acordate.
- postarea mesajelor in subiecte deja inchise de un administrator sau un alt coleg moderator.

3. Drepturi si obligatii:

Drepturi:

1. Dreptul de a incerca sa solutioneze problemele ce pot aparea intre utilizatori. In cazul in care acestia nu sunt in masura sa faca asta, se va cere unui administrator sa o faca.
2. Dreptul de a acorda sanctiunile potrivit regulamentului intern utilizatorilor ce il incalca.
3. Dreptul de a utiliza functiile de moderare posibile (inchidere, mutare, fuzionare etc. a subiectelor).
4. Dreptul de a propune administratorilor noi membri pentru postul de moderator.

Obligatii:

1. Obligatia de a motiva orice actiune (inchidere sau fuzionare subiecte, sanctionare utilizatori etc.)
2. Obligatia de a se prezenta pe forum cel putin o data la 20 de zile.
3. Obligatia de a raporta administratorului orice incercare de atac asupra forumului din partea utilizatorilor sau orice conflict major.

4. Mentiuni finale:

• daca se dovedeste ca aveti interese contrare forumului sau nu sunteti destul de activ, puteti pierde imediat functia de moderare detinuta;
• prezentul regulament poate fi modificat in orice moment, fapt ce determina moderatorii sa-l citeasca zilnic;
• daca ati primit mai mult de 2 avertizari din partea administratorului, veti pierde functia de moderare, fara posibilitate de "recastigare" a acesteia;

Acest regulament intra in vigoare de astazi, 14.01.2010, si poate fi modificat fara instiintari prealabile atunci cand situatiile noi o impun.


Diada - Administrator "Lucru de Mana"

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB