Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Deschidere intreprindere individuala sau PFA

+66
alinnusha92
valentinadof
mitulina
maravela lucia florina
piciul
andreea204
Gabica
diada
cif2010
Flora-handmade
michisor
CarmenClaudia
ivanutamihaela
elutzamicutza
skydegirl
ema
aurishta
corina corina
carmendana
lacridrumas
crissteo
aleynad
Clara
MagdaMarin
Giobsy
emma90
Teodor Coca
AlinaJ.Bijoux
ikuta
cld
ismi3ismi
dorina64
veniciuc nicoleta
manus marioara
margelutamea
costi_iacob
Nicoleta Irimescu
betymi72
Amalia T. Design
RalucaS
bibi2085
andrabijoux
mssdelilah
julix_2007
flavia ana pop
firimitura
Maci
anca1820
aruan
ladybird
denygina
treinegri
MihaelaT
kristadesign
europolis
pufitza
phoenix
amnro
GIO Studio
came_lia
SilviaDumitrescu
feliciagl
andacoman
roxanam
Admina
kikimiki
70 participanți

Pagina 7 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de elutzamicutza Vin 05 Apr 2013, 7:03 pm

Ok, am inteles acum Smile.
Insa tot nu stiu daca pot sa am PFA/II/SRL romanesc cu punct de lucru/activitate in alta tara. Deci daca aveti idee careva, eu sunt aici cu refresh-ul la pagina pregatit :D
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de CarmenClaudia Sam 06 Apr 2013, 2:10 pm

elutzamicutza a scris:Ok, am inteles acum Smile.
Insa tot nu stiu daca pot sa am PFA/II/SRL romanesc cu punct de lucru/activitate in alta tara. Deci daca aveti idee careva, eu sunt aici cu refresh-ul la pagina pregatit :D

Am vorbit cu cineva care mi-a dat urmatoarele informatii:
- iti poti deschide PFA cu vanzare pe internet( este un cod CAEN special)
-sediul PFA in Romania, faci un contract de comodat cu cineva .
-pentru ca tu nu ai studii de specialitate in croitorie , poti deschide PFA pe baza unei adeverinte de la o firma specializata in confectionarea textilelor, adeverinta din care sa reiese ca ai minim 2 ani vechime.
- de asemenea iti mai trebuie o declaratie data la un notar, sau la consulatul Romaniei din Italia, in care sa declari pe proprie raspundere ca nu ai cazier fiscal.
Poti face o procura pentru cineva sa te reprezinte aici la deschiderea PFA-ului daca nu poti veni tu personal.
Daca mai ai intrebari lasa-mi mesaj pe privat si iti raspund cat de repede pot.

Spor la cusut!
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de elutzamicutza Sam 06 Apr 2013, 5:56 pm

Multumesc mult CarmenClaudia, ti-am trimis mesaj privat! Smile
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de michisor Vin 13 Dec 2013, 2:17 pm

buna. aveti idee fetelor daca vreau sa imi fac pfa cu cod caen 1439-fabricarea prin tricotare sau crosetare a altor articole de imbracaminte ce dovada as putea sa duc ca ma "pricep"? nu gasesc nici un curs pentru asa ceva. stiu ca se cere la infiintare Calificare si experienta in domeniu de autorizare.
multumesc anticipat
michisor
michisor
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2013

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de Flora-handmade Vin 13 Dec 2013, 7:07 pm

Eu zic sa te duci sa intrebi acolo unde-ti depui dosarul daca trebuie dovada, eu am intrebat si in domeniul croitoriei a zis ca nu-mi trebuie nicio dovada.
Flora-handmade
Flora-handmade
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 09/01/2012

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty forma organizare atelier

Mesaj Scris de cif2010 Lun 20 Ian 2014, 6:22 am

va salut
in ultima vrema ma tot bate gandul sa deschid un mic atelier de croitorie
am la dispozitie un spatiu nu prea mare, 2 triplocuri, trei maisini de cusut si as putea sa mai fac rost de o masina de cusut industriala, si sa imi fac o masa de croit, atelierul ar fi de reparatii sau mica productie, cu maxim 2-3 oameni care sa lucreze efectiv
ce forma de organizare considerati ca ar fi cea mai potrivita?
cu ce probleme v-ati confruntat cei/cele care aveti sau ati avut asa ceva?
va multumesc anticipat pentru raspunsuri
p.s. daca nu este locul potrivit, rog admina sa mute subiectul in alta parte

multumesc de raspuns
da este asemanator


Ultima editare efectuata de catre cif2010 in Mar 21 Ian 2014, 6:18 am, editata de 1 ori
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 104
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/11/2011

http://produse-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de diada Lun 20 Ian 2014, 9:52 pm

este subiectul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] asemanator?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de cif2010 Mar 21 Ian 2014, 6:39 am

va salut
as dori sa imi spuneti si mie cum se face vanzarea pe net
ce forma de organizare credeti ca este mai buna?
ce coduri CAEN folositi?
va multumesc
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 104
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/11/2011

http://produse-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de Gabica Mar 21 Ian 2014, 10:47 am

cif2010, la acest link, ai codurile caen actualizate.
Dai clik pe secţiunea dorită apoi mergi din apoape în aproape notând codurile care te interesează.


cod caen

Dacă mai ai neclarităţi scrie.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de andreea204 Mier 05 Feb 2014, 2:24 pm

Cred ca la topicul asta am citit daca iti trebuia PFA sau alta forma legala pentru a vinde martisoare si alte "handmade-uri "
Sa va povestesc patania mea poate ajuta pe cineva si asa ma descarc si eu k tare nervoasa sunt.

am descoperit fimo si minunatiile care se pot face cu el, am zis sa incerc si eu sa vad daca ma pricep. M-am gandit sa incep cu lucruri mai simple (martisoare) sa nu ma avant de la inceput in tehnici complicate.
merg la sediul central al primariei sa completez cererea pentru acordul vanzarii pe spatiul public. D-na de acolo imi spune ca nu am nevoie de firma,,sigur... k daca era conditie obligatorie nu imi putea lua cererea in considerare si k in anii trecut s-a dat acordul si celor care nu au firma.
am completat cererea, am primit nr de inregistrare si un nr de telefon la care sa sun sa aflu cand se elibereaza.
asta se intampla in ianuarie, azi sun sa vad daca pot merge sa iau acordul si sa platesc taxa. O d-na tare isterica imi spune ca nu am completat datele firmei pe cerere si k nu imi da acordul. Incerc sa ii explic ce mi s-a spus la sediul primariei, ea urla la mine k nu imi da fara firma.
Am crezut k mor de nervi, banii pe care ii aveam pregatiti pentru PFA nu mai sunt pt ca i-am bagat in materiale.
Noroc k aveam actele pregatite,am facut rost de bani si am mers la registrul comertului sa fac PFA.
260 ron.
Am avut noroc ca am gasit niste d-ne dragute care s-au miscat repede si intr-o ora dosarul era facut, taxele platite.
azi e miercuri, luni a zis sa merg ca este gata.
daca sunt gata luni pe 10feb este bine pentru ca este ultima zi cand mai pot merge la primarie sa completez datele firmei pe cerere, daca nu...d-zeu cu mila.
andreea204
andreea204
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 08/02/2011

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de piciul Mier 05 Feb 2014, 7:58 pm

Andreea204, rabdarea in tara asta si nu numai, e o calitate de aur...si sa nu te enervezi...Iti doresc sa vinzi cat mai multe martisoare! Gandeste pozitiv!
Pentru toata lumea dupa Dragobete sa fie soare si sa se cumpere multe, multe martisoare!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de Admina Mier 05 Feb 2014, 8:44 pm

He-he, traim in Romania si asta ne mananca tot timpul... vorba lui Badea.
Nu esti singura patita cu functionarii publici. Unul zice "cea" si altul "hais", acceptarea unui dosar depinde de toanele celui de la ghiseu.
Ai cautat legislatia pe internet? Nu de alta, dar parca si eu auzisem ca nu e musai sa ai firma ca sa vinzi ocazional (Martisor).
Oricum, sper sa-ti iasa la timp actele si sa te poti inscrie la Primarie.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de andreea204 Joi 06 Feb 2014, 11:44 am

Nu am mai avut nervi sa caut legislatia pe internet. Asa stiam si eu ca pentru vanzare ocazionala nu trebuie firma, trebuie doar sa mergi la finante ,declari marfa si iti calculeaza impozitul pe care trebuie sa il platesti.
Ori d-nele de la primarie sunt aeriene ori chiar a hotarat consiliul nostru local, brusc si peste noapte, ca trebuie firma.
andreea204
andreea204
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 08/02/2011

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 06 Feb 2014, 12:10 pm

Si eu stiu ca pt vanzarea doar de martisoare,se ia de la Primarie o autorizatie de vanzare,valabila doar pe perioada respectiva si in care trece si locatia unde vinzi...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de Admina Joi 06 Feb 2014, 12:37 pm

Ma rog, firma o ai pentru mai mult timp. Poate iti faci un blog sau vinzi la alte targuri, cu alte ocazii. E mai sigur si in caz de control, la targuri, sa ai PFA, nu stai cu inima cat un purice, ca vine controlul. Desi... nu stiu care e legislatia privind casa de marcat sau cum declari vanzarea.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 04 Mar 2014, 9:42 pm

Dragelor, sa va povestesc ceva. A fost fratele meu azi la Registul Comertului ca sa depuna o cerere ca vrea sa deschidem o II in curte, mai bine zis un magazin de furaje si mancare pt caini si pisici si a intrebat daca poate sa treaca si productie de felicitari, martisoare si alte obiecte handmade din hrtie. Si stiti ce i-a spus functionara de la ghiseu? Ca trebuie autorizatie de la mediu, ca cica lipiciul folosit polueaza mediul. Ce ziceti de asta? Mie mi se pare o prostie.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de Admina Mar 04 Mar 2014, 10:43 pm

rade Cel mai sigur e o mare gogorita. Cauta pe internet daca poti sa ai mai multe coduri CAEN, la I.I., ca daca e voie, poti sa pui si productia de felicitari pe firma lui. Nu stiu, poate poti semna un contract de colaborare sau ceva intre voi. Nu cred ca are rost sa te ia ca angajata (mi se pare ca se poate sa ai angajati la I.I.), pentru ca sunt dari multe. Desi poate merita, pentru asigurarea de sanatate si pensie, sa ai carte de munca.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de maravela lucia florina Mier 05 Mar 2014, 8:49 pm

Din pacate depindem de niste functionari de la ghiseu. Daca tanti aia viseaza avioane si tu nu le ai nu-ti accepta actele, ori incearca sa ajungi la director. Eu am avut SC vreo 7 ani de zile cu obiect de activitate comert si in momentul in care am vrut sa-mi deschid II cu aceeasi activitate, d-na functionar mi-a cerut cursuri de calificare fara sa o intereseze facultatea terminata sau experienta mea. Norocul meu a fost ca nenea director de la ONRC-ul din provincie m-a primit sa ne "razboim" in legi si a acceptat ca e o ineptie sa-mi ceara un curs de calificare.
maravela lucia florina
maravela lucia florina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2011

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 06 Mar 2014, 12:21 pm

Eu am atestat de desigener ca am terminat acum 10 ani "Liceul de arte" din Arad.
Admina, am inteles ca e voie sa am mai multe coduri CAEN doar ca trebuie acel aviz de la mediu care e destul de scump.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de Gabica Joi 06 Mar 2014, 12:25 pm

Alina, dar ai mers cumva la unitatea de pompieri să întrebi dacă-ţi trebuie sau nu de la ei aviz?
Ia cu tine şi câteva mărţişoare şi arată-le.
Poate Doamna de la ghişeu nu e bine informată.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 07 Mar 2014, 2:27 pm

Nu nu, am fost. Am sa ii zic fratelui meu ca el se ocupa cu asta, cu mersul pe unde trebuie.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de mitulina Mar 16 Sept 2014, 12:47 am

Poate explica cineva ce este mai avantajos dintre PFA, II si IF?
mitulina
mitulina
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Varsta : 42
Localizare : prahova
Data de inscriere : 23/01/2014

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de mitulina Mier 17 Sept 2014, 6:28 pm

mitulina a scris:Poate explica cineva ce este mai avantajos dintre PFA, II si IF?
pentru cineva care confectioneaza handmade?
mitulina
mitulina
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Varsta : 42
Localizare : prahova
Data de inscriere : 23/01/2014

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de valentinadof Mier 17 Sept 2014, 6:49 pm

Nu sunt chiar in masura sa-ti spun, dar cat apreciezi sa castigi din handmade sa poti sa-ti platesti toate taxele si sa mai ramai si cu profit?In handmade nu e un venit constant dar impozitul trebuie platit oricum.Doar daca mai ai ceva si-ti mai adaugi un cod doua acolo.
Acuma si eu is curioasa daca si-a facut cineva vreo forma de organizare doar pt handmade?!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de mitulina Vin 19 Sept 2014, 1:16 pm

nu am castig constant insa am inteles ca pt a participa la targuri imi trebuie o forma legala. nu am gasit pe nimeni dispus sa-mi ia o data produsele sa vad daca merg si la targ sau nu...ca sa vad daca se merita pfa sau nu
mitulina
mitulina
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Varsta : 42
Localizare : prahova
Data de inscriere : 23/01/2014

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 7 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB