Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

+64
Floren
barbin
lacrisel
piciul
cama82
justme123
valentinadof
sacos
diana99ndd
orhapetru
CarmenClaudia
Ais
fizicuta
Day
despina13cucli
AcidoR
mama2008
ioana soare
lacridrumas
Carmen T
scoobbyy
erika28sicilianu
leia
eriliana
Giorgi
i.xell
violeta25
kerria
silvia_ana
rosita
Cristache
SilviaDumitrescu
Uca
ismi3ismi
arielas
geany
ivanutamihaela
kabunta
niculaie
elena.habasescu
mnarcisa
Love
betymi72
teisoara
Dana 1979
roxana096
veniciuc nicoleta
Cristina R
Alina.C
Camy
amnro
lotus nufar
MagdaMarin
petronela2008
diada
Karina33
Clio_Ela
margot
Admina
RalucaS
Kristina
clodi
Buburuza
ralucapaun
68 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de diada Mier 09 Dec 2015, 8:36 pm

Mi s-a stricat statia de calcat. Nu mai scotea abur. Am pus in ea sare de lamaie, nu mi s-a parut ca face fata, am turnat si otet si s-a terminat Smile)))
Am dus-o in service este in garantie. Ieri am luat-o si doamnul inginer de la service mi-a spus ca i-am facut foarte rau cu otetul. Mi-a zis ca otetul se foloseste doar la salate si muraturi rade Aici se vede cat de buna sunt eu la bucatarie, pun otetul in statie zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de tomari Mier 09 Dec 2015, 10:13 pm

Bine Diada, dai tot din casa ametit
Trebuia sa-i zici ca ai pus solutie speciala, mirosul se simte din cauza ca era solutia cumparata mai demult (se apropia data expirarii  wink  ). Sper sa nu pierzi garantia din cauza sinceritatii. hug

Eu am un Philips Azur 4200 (digital) de prin 2005, sa nu zic intr-un ceas rau (ptiu sa nu-l deochi) nu mi-a facut probleme. Pun apa de la robinet si calc fara probleme; e drept ca am dat atunci cat pe o statie 480-500 nu mai retin exact. Dar si-a meritat banii, in cazul in care uit de el ma anunta sonor dupa care se opreste singur. Pana acum nu i-am aplicat nici un tratament de curatare, intretinere cu solutii si sper sa nu fie nevoie nici de-acum inainte.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de diada Dum 13 Dec 2015, 9:32 am

Aaa, nu, ca au reparat-o! si pe mine ma anunta sa o decalcific si am dat vrea 500-600 de lei anul trecut zid

Am calcat aseara cu ea, si cand sa finalizez... iar m-a lasat, luni, marti o duc iar la doctor rade va tin la curent

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Admina Lun 21 Dec 2015, 8:07 am

Ce ziceti de minunatia asta? L-am vazut in actiune in studioul de quilt-uri al unor doamne foarte dragute si m-am inamorat de el.


_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de dorina narita Lun 21 Dec 2015, 1:22 pm

Nici nu mi-am imaginat ca exista asa fier de calcat. Oare se gaseste de cumparat, pe aici pe la noi?
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de diada Lun 21 Dec 2015, 4:03 pm

Minunat! tehnologia avanseaza!

Statia mea este tot la reparat, nu am vesti!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 18 Ian 2016, 12:33 pm

Am citit tot subiectul, insa mi-am prins urechile...voi vorbiti aici despre statii, nu de fiare de calcat.
Nu are nimeni nici o parere despre SilverCrest-ul fara fir care va fi saptamina asta in oferta?
Apropo de solutia cu sare de lamaie, in instructiunile steamer-ului se spune asa: o solutie de 10g sare de lamaie la 200ml apa, dar nu se lasa ciclu complet (numai 6 min din cele 20), apoi se clateste si se pune in functiune un ciclu complet. Eu am incercat si pe sterilizatorul electric aceasi solutie, direct pe platan, l-am lasat sa mearga pina la evaporare completa si s-a format ca un sirop gros maroniu, asa ca apoi l-am tinut doar jumatate din timp.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 12 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB