Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyAstazi la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyAstazi la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyAstazi la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyAstazi la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyAstazi la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyAstazi la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Cum folosim mesageria privata?

+11
danniela
ema
aurishta
T_mihaela
gloriamix
MagdaMarin
aba
Admina
MihaelaTM
diada
mes
15 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 Empty Re: Cum folosim mesageria privata?

Mesaj Scris de Adelle23 Joi 30 Ian 2014, 6:55 pm

Si la mine, tocmai asta e problema, ca nu ajung la destinatar mesajele. E posibil sa nu verifice destinatarele (intre ele chiar si administratoarele), dar e posibil sa fie ceva problema, fiindca am mesaje din decembrie care n-au ajuns si in luna asta nici una. Deci toate sunt in faza de "in curs de trimitere".
(Piciul, mersi pentru intentia de ajutor :)insa stiu sa folosesc mesageria.)
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 Empty Re: Cum folosim mesageria privata?

Mesaj Scris de carmensz Joi 30 Ian 2014, 7:01 pm

Pai asta a zis, ca mesajele sunt trimise, dar nu le-a citit destinatarul. Exprimarea e defectuoasa, adica "mesaje in curs de trimitere", ar fi trebuit sa scrie "mesaje necitite". Smile
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 Empty Re: Cum folosim mesageria privata?

Mesaj Scris de diada Joi 30 Ian 2014, 7:33 pm

Sunt fete care nu isi verifica mesageria, si de ex la noi, adminii, primim multe mesaje (cel putin eu) este posibil sa fi fost in perioada "de glorie" din decembrie a se citi concursul de croitorie si daca nu l-am citit la timp, ele se sterg automat si in mail ai tot timpul 100 de mesaje. Cele necitite se duc, se sterg si la expeditor raman tot la necitite. De ex eu am ultimul mesaj primit in 9.01.2014. Daca mie mi-ai tirmis in decembrie, s-a stres. Da-i un copy si mai trimite o data.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 Empty Re: Cum folosim mesageria privata?

Mesaj Scris de Adelle23 Vin 31 Ian 2014, 7:04 pm

La Admina am trimis, pe cursul saptamanii, era vorba de mesagerie (ceea ce am scris si aici, credeam ca nu s-a ajuns). Acum ca s-a clarificat, astept.
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 Empty Re: Cum folosim mesageria privata?

Mesaj Scris de Admina Vin 31 Ian 2014, 10:54 pm

Adelle, eu ti-am vazut mesajul cam a doua zi, am amanat sa-l citesc vreo doua zile si apoi l-am citit dar n-am raspuns. Ca fapt divers n-am mai citit sau scris pe forum, in general, nu e rea vointa. wink 
Diada a explicat foarte bine. Mesajele in curs de trimitere sunt cele nedeschise de destinatar. Daca apar in fisierul trimise, inseamna ca au fost citite de destinatari. Poti verifica, cu mesajul meu sa vezi ca apare trimis, nu in curs de trimitere.
Uite, spre exemplu eu, nu am mesaje necitite.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Se mai intampla. Am scris si eu catre doua forumiste sau mai multe, pentru votarea de la concurs (membre ale juriului) si am primit raspuns acum cateva zile, deci dupa vreo 3 saptamani. Aceiasi situatie, destinatara nu a avut timp de forum, de internet in general sau timpul petrecut la calculator e plin de munca, nu de distractie.  Sad E si cazul meu, de multe ori, din pacate.
Daca vrei sa comunici cu anumite persoane in special, poti schimba o adresa de messenger, daca va stiti de ceva timp sau alta retea de socializare folosita de persoana respectiva, in mod curent. Daca este o persoana care nu prea sta pe net... indiferent de site, nu stiu, poate numar de telefon.

p.s. Se poate activa functia de Notificari, din Profilul de pe forum, sa se trimita automat si email-uri la primirea unui mesaj privat. Dar nu tine de tine, tine de cea/ cele carora le scri.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 Empty Re: Cum folosim mesageria privata?

Mesaj Scris de Adelle23 Dum 02 Feb 2014, 11:56 am

Multumesc Admina pentru raspuns! Week-end placut! :*
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 Empty Re: Cum folosim mesageria privata?

Mesaj Scris de ladybird Joi 20 Aug 2015, 6:21 pm

Buna ziua. Daca vede vreun admin aceasta postare va rog sa-mi spuneti de ce am mesageria blocata? Nu pot trimite mesaje deloc si nici nu pot vedea ce am primit, dar notificare am primit pe mail ca am un mesaj privat.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 Empty Re: Cum folosim mesageria privata?

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 20 Aug 2015, 11:36 pm

Am dat o căutare prin mesajele tale pentru că am văzut că ai primit şi avertisment şi am găsit asta:
ladybird a scris:

Super fluturasii Samo.
Am revenit si eu din concediu si m-am apucat de treaba.
Am incercat o margine regala (sters reclama) si iata ce a iesit:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


edit Diada - pentru ca nu este prima data cand faci trimitere unde sa se duca utilizatorii sa citeasca. Ti s-a atras atentia si ai continuat. La urmatoarea abatere ai bann. Mesageria privata dezactivata. Multumesc.
cam veche ce-i drept, dar îi trimit un mesaj Diadei şi cred că se va rezolva.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 Empty Re: Cum folosim mesageria privata?

Mesaj Scris de ladybird Vin 21 Aug 2015, 10:26 am

Multumesc Mihaela T. Asta a fost intr-adevar demult, de atunci m-am conformat.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 Empty Re: Cum folosim mesageria privata?

Mesaj Scris de diada Vin 21 Aug 2015, 3:06 pm

Am ridicat avertismentul si am reactivat mesageria privata. Multumesc pentru ca m-ati anuntat.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 Empty Re: Cum folosim mesageria privata?

Mesaj Scris de ladybird Joi 27 Aug 2015, 10:37 am

Multumesc!
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cum folosim mesageria privata? - Pagina 2 Empty Re: Cum folosim mesageria privata?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB