Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

+22
letho
Uca
mnarcisa
valentinadof
kabunta
adina_lg
greieras
mlizeta
ppisic
christinuca
bebelusha
anc@
gmiki1
piciul
raluk0182
alinnusha92
gaza
victoriacus
Admina
LRodica
Gabica
diada
26 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de adina_lg Sam 28 Mai 2016, 8:50 pm

Am reusit sa fac si eu o jucarie. Tiparele le-am gasit pe net si am modificat, ca sa iasa ce vreau. (era tipar de fetita, cu rochie incorporata, si am facut baiat, apoi i-am cautat haine de papusi si le-am adaptat masurilor lui)

Am cusut totul de mana, pentru ca vroiam sa particip la concurs si n-am fost acasa zilele astea, sa am masina de cusut la indemana.

Va prezint baietelul cu pantalonasi si camasa. Smile

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 2dmc8yp

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Hskpz7

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 25h3fww

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 16kz1xz

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 2lduade

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 55156b

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 27wws46
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de kabunta Sam 28 Mai 2016, 11:21 pm

Ce de jucarii. Eu sincer nu credeam ca apuc sa fac ceva desi tema e mortala. Ultimele 2 saptamani am fost ca o minge de ping pong ... Dar cand am vazut rinocerul roz asa mi-a venit un chef de facut jucarii ca nu am mai rezistat. Si am cusut cate jumatete de ora dimineata inainte sa plec la servici. Tiparul e Lekala si e gratis la ei pe site. Are destul de multe piese si e ceva de bibilit la el. Iar pentru detalii trebuie sa iti bati capul singur... Mam gandit mult cum sa fac sa iasa bine. Pana la urma am folosit o bucata de blanita cu par scurt pt nas, ochii sunt brodati la masina si apoi pictati peste, la cap am dat forma botului din ac si ata si in ultimul moment mi-a venit idea sa ii fac o limba si falca de jos. Si parca arata mai OK acum si cu gura. Am vrut sa il si imbrac si l-am tot probat cu haine ramase mici de la Eva da parca nici una nu venea asa bine asa ca pana la urma i-am facut repede si o rochita cu fata mult mai mica decat spatele ( ca asa e el nah ... ) si am pus dantela de la lumanarea de botez a Evei ( ce bine ca mai scap de tot felul de maruntisuri din astea care le tot pastrez poate poate le folosesc la ceva ... )

Materialul roz e din obor si pe el scria prosop - mie mi se pare mai mult plus. Da e tare placut la atingere si moale. Andrei are paturica verde din asta si nu ai nici o sansa sa il culci vreodata fara paturica lui. S-a ros toata si ia ramas mica da numai pe aia o vrea. Vai de noi cand o mai spalam. Sper sa se ataseze si Eva de ursulet.

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 1
Dupa cum spuneam cunce ceva bucati de asamblat:
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 2
L-am cusut in triplock ca e putin elastic si am zis sa nu pocneasca usor cand il umplu sau incep sa traga copii de el:
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 3
Am folosit umplutura de la perne din astea ieftine:
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 4
A iesit destul de haios. Fata imi place mult. Corpul mai putin. Mi-ar fi placut unul mai flexibil cu mai mule pozitii posibile...
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 20
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 18
Poti sa ii bagi ceva in gura daca vrei:
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 6

Mai multe poze cu ursuletul pe blog - link blog
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de diada Dum 29 Mai 2016, 10:29 am

Multumim fetelor! ma tin dupa voi, maine dimineata in jur de ora 9 as vrea sa dau drumul la votare, nu va lasati cu pozele pe ultima suta de metri, va multumesc!

Frumoase jucarii! Felicitari!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de kabunta Dum 29 Mai 2016, 5:23 pm

Si pentru ca am facut o jucarie pentru Eva a trebuit sa fac una si pentru Andrei pana nu imi pierd antrenamentul. Probabil pot sa incriu doar una la concurs dar am vrut sa o impartasesc cu voi.

E un tipar de caracatita de pe Etsy. A fost mai simplu decat m-am asteptat si a mers mult mai repede decat ursuletul. Singura parte complicata a fost cu tentaculele - e ceva de munca la cusut, intors si umplut. La ochi am folosit tot broderie si am adaugat si pleopa de data asta. Fundul a trebuit sa il cos de mana pana la urma ca se adunasera cam multe straturi si mi-au dereglat masina putin...
Am folosit plus verde si albastru cu efect 3d de bulina - am zis ca sunt perfecte pt a sugera ventuzele pe tentacule dar din pacate efectl s-a cam diminuat la umplere.
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 1
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 2
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 3
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 6
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 8
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 12
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 13

Mai multe poze pe blog - blog link
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de gaza Dum 29 Mai 2016, 5:30 pm

Foarte frumoase jucariile!! kiss
As fi vrut sa fac si eu ceva mai dragut, dar iar n-am timp.

Sa se bucure copiii de ele si sa le iubeasca. hug
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de valentinadof Dum 29 Mai 2016, 7:39 pm

Felicitari fetelor!Unele sunt de-a dreptul spectaculoase!
Eu am inceput o carte senzoriala insa n-am reusit s-o mai termin!Au napadit altele peste mine! Smile

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de diada Dum 29 Mai 2016, 9:04 pm

Kabunta, cu ce jucarie participi la concurs?

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 29 Mai 2016, 10:02 pm

Buna ziua!

Eu sunt Scanteiuta si m-am nascut dinntr-o dorinta, un vis si cateva carpe.

Undeva sus in stele a ajuns un vis al unei fetite pe nume Clara. Ea are o surioara mai mare , care este mai toata ziua la scola si are nevoie de o partenera de joaca.
Isi doreste o prietena cu parul de aur si lunggg.
O papusa cu care sa se joace cand surioara este este plecata si sa o insoteasca si la somn, sa o imbratiseze mereu si sa  descopere lumea impreuna. Moale, calda curioasa si iubitoare.

In cele cateva imagini veti putea vedea o parte din procesul prin care am prins viata.
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Conc%209%20poz%201

Incep sa prind forma!

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Conc%209%20poz%203

Cam asa arat inainte de a fi cusuta bucatica cu bucatica.

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Conc%209%20poz%204

Devin foarte licpicioasa. Noua mea prietena Clara nu vrea sa imi mai dea drumul, dar o inteleg, este un copil dornic de joaca. Si eu sunt, dar tare bine mi-ar prinde sa cunosc lumea din jurul meu . Acum doar o simt, e multa dragoste si veselie aici.

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Conc%209%20poz%205

Cat de frumoasa este lumea de afara! Si cat de frumos mi-o prezinta Clara.

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Conc%209%20poz%206

Tot de la Clara am inteles ca este distractive si sanatos sa te plimbi cu bicicleta. Sunt de accord cu ea, doar ca mi se pare ca e putin cam mare bicicleta asta. Oare exista si altele mai mici? Sau poate stie Clara vreo smecherie si ne putem plimba impreuna.

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Conc%209%20poz%207

Sa facut seara deja, dar eu nu ma satur de plimbat si mirosit flori. Am si camasuta noua. Imi place mult! Clara zice ca imi sta mai bine in rosu si va vorbi cu mama ei sa imi faca o rochita rosie si niste pantofiori

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Conc%209%20poz%208

Sunt asa de fericita! Si ma bucur mult ca sunteti si voi partasi la acest inceput de poveste.


MAi multe poze puteti vedea in albumul picasa


Ultima editare efectuata de catre mnarcisa in Lun 30 Mai 2016, 5:31 am, editata de 2 ori (Motiv : editat poze, adaugat link la album)
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de diada Dum 29 Mai 2016, 10:35 pm

Narcisa, am editat eu pozele si am scos o poza, aveai 8.

Multumim pentru participare! MAi aveti putin, va asteptam!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de kabunta Dum 29 Mai 2016, 11:03 pm

Cu ursuletul ca e mai muncit.

Narcissa e superba papusa. E asa vesela.

I-am dat deja caracatita lui Andrei. Nu pot sa cred ce reactie frumoasa a avut... Nu se mai desparte de ea. A fost cu ea afara in parc... Acum doarme cu ea...

Eva e altfel. Ei ii plac toate jucariile: rade la toate, le vrea pe toate si le da la o parte la fel de usor ... Ursuletul nu a fost o exceptie.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de diada Dum 29 Mai 2016, 11:07 pm

Am inteles, multumesc! MAine dimineata as dori sa dau drumul la votare si de-asta te-am intrebat.

Pupici fetelor si haideti cu pozele, TIC TAC!!! Va multumim!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de Uca Dum 29 Mai 2016, 11:33 pm

Uau, super! Ce mobilizare productivă pe ultima sută de metri. Felicitări! Ați lucrat de exceptie! Jos pălăria, fetelor.
Vin și eu, tot pe ultima suta cu familia broaștelor țestoase.
Ioana, fetița mea, și-a dorit o broască țestoasă dar eu m-am gîndit să îi realizez  o familie de broaște țestoase. Că tot îi plac așa de mult și mereu așează și grupează animalele pe familii, cele mici mereu fiind puii iar cele mari părinții.
A fost foarte încântată. Sunt fericită că i-au plăcut așa de mult.

Am folosit polar cu două fețe verde- gri și umplutură siliconică.
Tiparul este conceput de mine, după o schiță proprie.


CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 IMG_20160528_141818

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 IMG_20160529_142434

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 IMG_20160529_150621

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 P1370349

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 P1370330

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 P1370342

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 P1370338


Ultima editare efectuata de catre Uca in Dum 29 Mai 2016, 11:47 pm, editata de 1 ori

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty papusa concurs

Mesaj Scris de letho Dum 29 Mai 2016, 11:36 pm

Va prezint papusa mea. Inca nu are nume.
Am folosit un tricou si un ciorap de-al fetei si pentru haine niste resturi de material. Initial am vrut haine pe rosu, m-am razgandit si de aceea materialele din prima poza nu le-am mai folosit. Plus niste fetru si piele pentru incaltari.
Se vede din poze cum este lucrata dar daca e nevoie, revin cu detalii. Acum pun doar pozele ca e aproape 12 si ma trage Diada de urechi Smile
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 1
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 2
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 3CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 4
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 6
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 7
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 5b
Mai multe poze am pus in albumul din picasa: aici


LE.
Revin cu detalii. Am pus umplutura intr-un ciorap, am strans si am modelat capul, pentru nas si gura folosind lana impaslita cu acul. Pentru corp am ales un tipar si l-am ajustat pastrand proportiile unui copil. Am modelat cu acul bratele si picioarele si trasaturile fetei. Hainele mi-au luat mai mult timp si pentru ca nu aveam decat fetru albastru ca sa-i fac incaltari, a trebuit sa-mi schimb decizia initiala de-a fi o papusa bruneta imbracata in rosu. Danteluta este lucrata cu naveta mai demult mai iar braul e o bucata crosetata de cand eram tanara si faceam mileuri ce zaceau prin dulap Smile)  Partea cea mai grea a fost parul, e facut din matase (vascoza) la scul cu trei fire. Taiat, desfacute firele si fixat de baza cu croseta, mi-a luat o eternitate sa-l termin!  Cea mai dificila parte a fost sa pictez ochii pentru ca eu la desen nu ma pricep deloc. Am facut baza cu acrilic alb pentru textile si restul am lasat la final, gandindu-ma ca duminica toata ziua voi avea timp sa exersez. Doar ca pe la ora 6-7 seara eu abia reusisem sa-i termin parul si s-o tund, asa ca a trebuit sa-i fac fara nici o proba pe alt material, noroc ca nu mi-au tremurat mainile prea tare. Cam asta e povestea papusii mele, mi-a prins tare bine concursul asta si sunt multumita ca am invatat sa mai fac ceva.
Ma uit la jucariile postate de voi si sigur vreau si eu cateva din ele!


Ultima editare efectuata de catre letho in Lun 30 Mai 2016, 9:01 am, editata de 2 ori (Motiv : completare detalii de lucru)
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de piciul Lun 30 Mai 2016, 6:37 am

Felicitari concurentelor pentru mobilizare, fantezie si bucuria de a se juca pentru copiii lor!
Felicitari si organizatorilor pentru timpul si energia investita in acest site!
Un 1 iunie plin de bucurie tuturor!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de diada Lun 30 Mai 2016, 10:48 am

Va multumim fetelor pentru participare, in cateva momente o sa dam drumul la votare. prietenie

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de kabunta Lun 30 Mai 2016, 1:19 pm

Narcisa, letho ce frumoase v-au iesit papusile. Sunt de poveste. Am avut si eu vreo 2 tentative de papusi in toamna dar parca nu au fost asa reusite. Am lucrat fara tipar atunci si m-am cam demoralizat la final ca am muncit mult si nu mi-a iesit cum am sperat eu...

Uca testoasele voastre sunt bestiale. Imi place asa mult cum sunt arsortate si combinate. Trebuie sa le pastrez la folderul de inspiratie. Mai am si eu 2 jucarii in coada : testoasa si balena daca nu imi fuge iar gandul in alta parte si uit de jucarii... iar cu caracatita imi vine si mie sa ma joc parca as mai face cateva...
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de LRodica Lun 30 Mai 2016, 7:32 pm

Ce frumoase sunt păpuşile.
Şi caracatiţa şi broscuţele îmi plac foarte mult.
Toate sunt dragute, să se joace copii sănătoşi cu ele şi voi să mai puteţi face. 
Broscuţă ţestoasă parcă aş face şi eu, am una croşetată dar astea sunt tare drăguţe.   flower flower flower flower
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de claudine Mar 31 Mai 2016, 7:43 am

Felicitări celor care au participat la concurs! Eu iar am fost plecata de acasă și nu am avut timp sa cos.
Copiii sunt cei mai fericiți de data asta. Cusutul unei jucării prodecan multă energie pozitiva Felicitări pentru tema aleasa! Jucăriile sunt toate foarte frumoase, e greu de ales preferata.
claudine
claudine
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de arielas Mar 31 Mai 2016, 8:13 am

Ce munca ati depus fetelor, va felicitit, va fi foarte greu de ales!
Nu-i usor sa faci ceva, stiu ca toata lumea spune: a, da puteam sa fac si eu asta, si chiar mai bine, ce-i mare lucru???
E mare lucru sa te apuci si sa finalizezi, numai cine face stie.
E usor sa stai pe margine si sa crezi ca ai fi putut face la fel.
Trebuie sa participi ca sa castigi! Merci kiss
Bafta tuturor!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de christinuca Mar 31 Mai 2016, 7:10 pm

Ce de minunatii aici! De data asta nu am reusit sa fac nimic insa am vazut atat de multe jucarii frumoase ca am sa-i fac si eu o papusica fetitei mele. Ultima papusica mi-a placut cel mai mult (letha). nu imi dau seama daca buzele sunt scoase in relief sau pictate. oricum sunt foarte frumoase toate jucariile. Succes!!!! Abia astept sa vad castigatorii.
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de impecabil Mar 31 Mai 2016, 7:49 pm

Felicitari tuturor concurentelor! Ati dat dovada de multa creativitate si talent!
Mult succes!
impecabil
impecabil
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de Admina Mier 01 Iun 2016, 6:55 pm

Superbe toate jucariile, felicitari concurentelor! La Multi Ani, tuturor copiilor si sper ca cei ce au primit aceste jucarii sunt fericiti cu asa cadouri minunate. bounce

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de danabarbu2007 Joi 02 Iun 2016, 1:32 pm

Superbe toate jucariile! Fetelor sincer aveti toata admiratia mea si sunt convinsa si cea a copiilor de le-au primit! Nu stiam la ce sa ma uit mai intai! Iar materialele din care le-ati confectionat absolut superbe ! E minunat sa pot sa imi clatesc ochii cu asemenea creatii!Jos palaria!!!!!!!!!!!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de letho Lun 13 Iun 2016, 3:57 pm

Mi-au ajuns jucariile si n-am cuvinte sa spun ce incantata sunt de foarfeca! Tare ma bucur ca v-a placut papusa mea kiss kiss kiss
Multumesc adminelor si sponsorului, fug sa tai materiale, deja imi vine sa tai tot rade
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 File_000
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB