Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Bijuterii Fimo (32)

+11
Rica Mateiuc
christinuca
Dorulet
darkpoke
Giorgi
vlad_mom
LRodica
B-Zsu Land
ancaanca
maddy13
Dragonfly
15 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 16 Dec 2015, 8:51 am

Sa te cert! O poza mai buna cu Dean n-ai gasit? Smile Glumesc, evident, dar mergea sa se vada si ochiii lui. hug
Cum le-ai facut asa clare? Cea cu Dean luceste de la lac acolo unde se vad puncte albe?
Multam de aprecieri! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de cristi970 Mier 16 Dec 2015, 9:14 pm

Waw!Nici nu stiu la ce sa ma uit mai intai!
Imi place cand e asa animat la acest topic!
Rica imi faci pofta de vacanta!Superbe "valurile" tale!
Vlad_mom frumoase tare culorile la mokume-gane !Interesant mod de prindere a cerceilor dar eu nu pricep ce fel de accesorii ai folosit la ei...Sa ne spui si noua cat de rezistent e inelul.Am vazut si eu un tutorial dar nu am incercat (inca!)
Anca primul set e superb (visez si eu sa fac asa dar nu am foile din silicon necesare.....)
Rosedust nici nu as zice ca e transfer !
Eu m-am impotmolit in flori,parca nici nu mai am inspiratie pt altceva deocamdata.....
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Joi 17 Dec 2015, 10:45 am

Anca, sutton-ul e belea!
Multam, Cristi!
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 17 Dec 2015, 10:57 am

Cristi, tortitele cerceilor sint facute de mine din sirma de 0,8mm (cupru placat cu argint).
Inelul va fi rezistent sigur, am eu unul gen verigheta mult mai subtire ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ) si chiar l-am purtat des, insa pentru mine modelul facut mamei nu este comod (am avut unul turnat de plastic si nu puteam apropia degetele).

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de cristi970 Joi 17 Dec 2015, 11:04 am

Super ,Vlad_mom!Stiu ca ai multe idei si sper ca ne permiti sa ne inspiram si noi din ele....(Am vazut si niste obiecte decorative facute de tine- foarte faine- cu aracet ....)
Multumesc!Am reluat colierul cu bile mari cu alte nuante(desi mi-am promis ca nu o voi face!) si cred ca voi face un inel in genul acesta asortat....Va arat cand termin
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 17 Dec 2015, 11:11 am

Pe al mamei l-am subtiat cit de mult am putut incit veriga sa ramina rigida, dar inelul meu este flexibil, fiind al meu, eu stiu si nu duc sacosa grea cu mina respectiva.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de Dragonfly Joi 17 Dec 2015, 7:43 pm


Rica - stii ce mi-a atras atentia la agatele tale ? Fisurile fine ale margelelor love parca ofera autenticitate pietrelor rade  ai baga mana in foc ca sunt naturale, din poze ...cel putin. Ai muncit mult iar rezultatul e pe masura !
Setul 2 -pandantul tau are cateva portiuni unde polimerul e de un gri adanc,intunecat cum nu am mai vazut rock
Am ajuns la setul 3.... MAI POTI ? Vreau sa stiu  cu ce ocazie a venit pofta si inspiratia,cam duc lipsa. Superrrrb setul albastru, e cumva....linistitor. Are ceva ce te face sa suspini, probabil dorul de mare  Laughing  bounce

Vlad_mom - mokumele meu e nou Smile sau....vi l-am mai prezentat mai o data ? ia sa vad daca ti-am inteles intrebarea : bratara se poarta cu piesa din polimer la vedere. Poate ai vrut sa fii subtila iar eu nu ma prind Laughing
Am ramas fixata pe faptul ca mama ta ti-a aratat  tutorialul  cyclops asta denota ca e interesata nu doar de produse finite ci si de procesul in sine. Uaaa !!!
Inelul si pandantul imi plac cel mai mult, culori vii si contrastante .

Cristi - evidentierea foitei este f simplu de realizat, trebuie sa tii cont daca e aurie sau argintie iar apoi trebuie sa te gandesti bine ce culori de lut vei folosi (contrastante de preferat) . Iar ca sa se vada foita cat mai clar, deasupra aplici un strat de fimo transparent cat mai subtire cu putinta.
Mie imi place mai mult varianta cu margele langa floricele, cu conditia sa fie negre. Atatea pareri....toate diferite, ai observat ?  Laughing

B-Zsu Land - inedit setul tau , la acel tip de brau nu m-as fi gandit nici daca as fi tinut post negru Laughing de asamblare....nici atat. Ce inseamna sa ai viziune....hehe . Cum e sa lucrezi ceva si pentru tine ?

Anca - ooof, oooffff aproape ca plang  pale vreau si eeeeeu foi pentru texturare cu modele decente, in tara nu se gasesc. Super faine baloanele (pe unul l-as face pandant iar pe celalalt brosa) dar si primul set, caci despre el bateam apropo'uri la inceput  albino


Revin cu ceva nou :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de Rosedust Joi 17 Dec 2015, 10:21 pm

Welcome back, Dana! Fain pandant, cum ne-ai obisnuit deja Smile

Raluca, da, punctele albe sunt de la lac. Poza mai buna cu minunatia mai jos.
Si ai sa razi, dar majoritatea pozelor cu Dean de pe net sunt fie goofy cand se stramba el, fie asa incruntate, serioase de bad boy ce este Smile)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pfuu si era sa uit. O brosa mai veche, care acu vede lumina posteritatii Smile)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rosedust
Rosedust
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2011

http://margelutadecristal.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 17 Dec 2015, 10:24 pm

Mokumele asta...adica mokumele tau, ai variatii de nuante, foitele si vopseaua pe baza de alcool omniprezente, insa se recunoaste ca-i al tau si l-am mai admirat si laudat, de-asta am zis ca nu mai comentez, doar ma holbez.
Ma refeream daca sta bratara la mina cu piesa de polimer la vedere si nu se rasuceste, asta gindindu-ma ca piesa de polimer e cel mai greu element din bratara...ia sa incerc alta exprimare: daca tii bratul intins in fata nu se rasuceste bratara cu piesa de polimer in jos?
Si fain pandantul!
Hai ca a postat si Rosedust pina am terminat eu de scris...ia uite aici...io pe google imagini am gasit gramezi de poze cu Dean (cu numele personajului)...ti-ai dat seama ca si mie place, nu?... Faina brosa!!!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de Rosedust Vin 18 Dec 2015, 8:29 am

Baaaai....unde ai gasit minunatia aia de pozaa? Acum imi pare rau ca n-am scormonit mai tare...Asta e, prietena mea va trebui sa se multumeasca cu Dean cel macinat de ganduri, le-am trimis deja in UK.
Dar il salvez pentru mai tarziu, you never know Smile)))
Rosedust
Rosedust
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2011

http://margelutadecristal.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 18 Dec 2015, 10:36 am

Cine e  love cu personajul gaseste... wink
Te intrebasem si cum le-ai facut.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de cristi970 Vin 18 Dec 2015, 7:15 pm

sa va arat si eu ce am mai mesterit....
Nu dati cu rosii....Pozele nu sunt ok,stiu ...Iar bratara e pt mine..... Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 18 Dec 2015, 8:16 pm

Nu e rea bratara, insa nu-mi inspira incredere crapaturile din interior, oricum o vei purta si vei vedea exact daca ai gresit sau nu ceva in confectionarea ei ca structura (e cea mai buna metoda de a-ti da seama). Bravo ca mai incerci si altceva inafara de floricele!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Vin 18 Dec 2015, 8:41 pm

Mai Dragonfly, nu ne mai lauda atat si nu mai fi invidioasa pe noi, ca si tu faci un mokume ca nimeni altcineva! E clar? hug
Nimeni n-arunca cu rosii dupa nimeni, da? Doar daca ai curaj sa incerci si altceva, vei sti daca poti face, cum se comporta si daca ti se potriveste tehnica sau piesa respectiva. Pentru tine, Cristi!

Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de cristi970 Vin 18 Dec 2015, 9:00 pm

Multumesc!
Crapaturile din interior sunt pt ca am strans tot ce aveam resturi si ,pt ca era cam tare, l-am pus in apa calda...L-am uitat pana a doua zi _si s-a facut noroi.La vreo 3 sapt a putut fi modelat dar cred ca nu mai are toate proprietatile.Asta e cu interiorul bratarii....E foarte flexibila desi e cea mai mare setare a masinii si inca ceva pe deasupra.O sa mai fac water colour mosaic doar ca voi folosi culori mai deschise ...
zid
Cat priveste florile au avut ceva succes ,poate de asta am marsat pe ele.Dar o sa incerc si altceva ,evident.Ma straduiesc sa va ajung din urma.... :D
hug
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 18 Dec 2015, 11:08 pm

Data viitoare incearca cu ulei, nu cu apa, se framinta greu ca trebuie adaugat cite putin (eu am folosit ulei pt electronice). In amestec cu apa nu mai polimerizeaza bine compusul, nu se "leaga", acelasi lucru se intimpla si cu vopselele acrilice prea diluate, se sterg.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de christinuca Sam 19 Dec 2015, 12:22 pm

nu stiam cum faceti sa aveti fundalul alb la poze Smile) o hartie Smile) super
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de cristi970 Sam 19 Dec 2015, 2:37 pm

Smile
E cel mai simplu.Dar evident mai sunt si alte modalitati,Christinuca!
Vlad-mom,de obicei ulei folosesc(de gatit,nu altfel-si merge brici) dar tocmai vazusem un tutorial pt improspatarea cane-urilor vechi-incalzire cu apa,incalzire in cuptor,acoperire cu fimo lichid parca...Si am zis sa incerc...
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de Rosedust Sam 19 Dec 2015, 5:32 pm

Cristi, bratara e un progres as zice! Faptul ca incerci o tehnica noua atat watercolor mosaic, cat si combinatia de fimo cu apa calda, toate sunt experimente din care inveti si se vede ca evoluezi frumos si mai ales...repede! Cum de ai timp pentru toate???

Cristinuca, fundalul alb iese bine cu o coala de hartie, dar trebuie si lumina buna si aparat ok, iar apoi nu strica putina editare (exposure mai mare de exemplu sau claritate si ies pozele mai luminoase).

Raluca, am uitat sa-ti spun cum am facut transferul. Am folosit hartie de transfer termic pentru textile (se gaseste la emag). Printat imaginea, decupat, apoi foooaaaaaarte usor dezlipit imaginea de hartia in sine (se face o pelicula fina) si aplicat pe polymer clay. Nu am pus imaginea pe dos, ci fix asa cum a iesit la print. Am netezit foarte bine ca sa nu prinda aer. Problema este ca tot prinde ceva bule de aer, oricat as vrea eu, poate pe niste piese mai mici, nu se mai intampla, dar n-am apucat sa experimentez prea mult. Anyway, le-am copt apoi la temperatura necesara polimerului, insa doar 20 de minute, pentru ca incepeau sa "bolboroseasca" si sa faca bule, care apoi aratau foarte urat. Asa au facut usoare incretituri, foarte fine, care au dat mai mult impresia de panza pictata. Ca rezistenta nu le-am testat, dar fiind menite pentru decoratiuni de pom, stiu ca n-o sa dea cu ele de pereti. La bijuterii as face ceva mai multe teste inainte...
Rosedust
Rosedust
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2011

http://margelutadecristal.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Sam 19 Dec 2015, 5:36 pm

Experimente peste experimente! Foarte tare locul asta! Merci
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de cristi970 Sam 19 Dec 2015, 6:38 pm

Rosedust ,nu am timp ...pentru toate!Sacrific din alte parti pentru fimo.Am un tzel si il urmaresc!Stii cum e,daca vrei _poti!
Water colour mosaic am mai facut [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si o sa mai fac....
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de ancaanca Sam 19 Dec 2015, 8:24 pm

Ehhhh.......fain baiatul .... Rosedust, frumosi in ornamente...frumoase ornamente wink chiar ma intrebam cum de ai reusit sa le faci atat de clare. Multumesc ca ai impartasit experienta cu noi!

Cristi, bravo....bine ca ai incercat si altceva! Cred ca poti repara acea bratara aplicand inca o foaie pe care o poti textura sa fie mai frumoasa Smile

Dragonfly, si eu .....vreau mokume ca al tau ...... care este mult mai spectaculos si plin de surprize decat o textura si multumesc de apreciere Smile
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 19 Dec 2015, 10:27 pm

Multam mult pentru explicatii! Inteleg ca se aplica ca si tatuajele pe baza de apa (fara a mai uda suprafata). Cam scumpe foile, insa pentru maruntisuri s-ar merita, bine ca merg la imprimanta inkjet. Presupun ca ai luat pentru textile albe si ai folosit polimer alb.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de cristi970 Dum 20 Dec 2015, 7:55 pm

Buna idee,Anca!Multam!
Ce credeti ca foloseste aici?pudra sau faina?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de Rosedust Dum 20 Dec 2015, 10:36 pm

Da, pentru textile albe si am folosit fimo alb. Merge si pe fimo colorat, dar nu mai iese asa intensa imaginea. Depinde ce efect vrei sa obtii.

Cristi, cred ca foloseste pudra de talc (asa traduce in engleza). Dar foarte bine poti folosi amidon de porumb. Asta e bun ca sa nu se mai lipeasca foile de fimo intre ele si de asemenea e foarte bun daca iti dai pe degete la sfarsitul modelarii, nu mai raman amprente!
Rosedust
Rosedust
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2011

http://margelutadecristal.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii Fimo (32) - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii Fimo (32)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB