Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

+25
claudine
valentinadof
Samarineanca
danniela
nico21
anc@
aurishta
mlizeta
MihaelaT
Gabica
Lumaria
adina_lg
tomari
i.xell
kabunta
piciul
bobitica
anna_sandu
Admina
bisisica bijuterii
geany
diada
mar_ysa_28
mnarcisa
Ladia
29 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de valentinadof Mier 21 Mai 2014, 4:44 pm

Daniela hug mi-ai dat curaj,tre sa vad niste bumbac cu elastan subtire pe la fetele noastre wink 
Ladia,multumesc,metoda cu legatul pe dupa gat am experimentat-o la o rochie cu spate gol.Dar in pozele astea parca fetele n-ar purta deloc ceea pe mine ma intriga rade pt ca eu am nevoie de sustinere serioasa,nu ca as avea eu cei mai mari sani dar sunt,slava domnului. Smile
Ana,daca se dubleaza bretelele atunci pe dedesubt se pot prinde cupele si cred ca e o idee buna, te strangi intr-atat incat sanul sa stea la locul lui.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de claudine Mier 21 Mai 2014, 11:55 pm

Fetelor, v-ati facut rochii foarte frumoase, felicitari!  As vrea as imi fac si eu una, doar ca inca nu am gasit material ...
*************************
 Scris de claudine Ieri la 11:56 pm
Fetelor, v-ati facut rochii foarte frumoase, felicitari! As vrea as imi fac si eu una, doar ca inca nu am gasit material ...
*************************
Scris de claudine Ieri la 11:58 pmFetelor, v-ati facut rochii foarte frumoase, felicitari! As vrea as imi fac si eu una, doar ca inca nu am gasit material ...

*************************

MihaelaT: Te rog să nu mai trimiţi, succesiv,  acelaşi mesaj.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 22 Mai 2014, 2:14 pm, editata de 1 ori (Motiv : postări fuzionate)
claudine
claudine
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de claudine Vin 23 Mai 2014, 1:13 am

Scuze, l-am trimis de 2 ori din greseala
claudine
claudine
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de nicole24 Vin 23 Mai 2014, 2:57 pm

Sunt foaarte frumoase rochitele voastre. Sa le purtati cu placere.
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Mar 27 Mai 2014, 4:26 pm

Fetelor, ma gandeam sa inchid procarea la sfarsitul lunii, iar pe 1 iunie sa anunt castigatoarea cu programul randomizor.
Bobitica, gabica, valentina, claudine, daca v-ati apucat, mai asteptam. Daca nu, sper sa postati oricum aici sau la rochii de ocazie, sigur o sa va iasa fain!
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Gabica Mar 27 Mai 2014, 5:11 pm

Ladia, eu abia am prmit materialul, l-am clătit puţin acum e pe sârmă la uscat.
Cum spuneam nu sta după mine.
Postez eu rochia când reuşesc să o termin.

Editez că văd că nu a scris nimeni după mine.

Am reuşit aseară să croiesc.
Nu mai am baterii în aparat aşa că fiica mea mi-a făcut poze cu telefonul.

Benzile sunt în bolduri...  wink 
Deocamdată aşa arată:


Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 IMG00017_zpsd1e6a37c

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 IMG00020_zpsa0fc03c8


M-am gândit să mă inspir de la Karina şi să îmbrac un sutien cu bureţei în acest material...
Azi nu am timp să lucrez la ea, merg la aikido, mâine e sărbătoare, în weekend plec... aşa că fetelor faceţi extragerea când vreţi voi. Abia săptămâna viitoare voi reuşi să finalizez.
Eu şi fiica mea suntem super încântate de ce va ieşi, mai am material să-i fac şi ei una scurtă până la genunchi.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de anna_sandu Mier 28 Mai 2014, 12:48 pm

Gabica, din ce vad eu e foarte frumoasa! pare un verde, la mine pe monitor!!!
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 39
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mlizeta Mier 28 Mai 2014, 3:46 pm

Gabica super rochia chiar daca este prinsa numai in bolduri. Este un verde super (multumim Diada). La prima poza cu fata rochiei ai si una cu spatele. Pune-o si pe aceea sa o vada si fetele. Are mai multe poze cu fata-spatele rochiei, eu am vazut toate incercarile Mariei de a prinde bretelele.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Mier 28 Mai 2014, 9:37 pm

Gabica, rochia e super si iti vine foarte bine. Felicitari!
Te trec si la extragere ca oricum e aproape gata. Ma gandisem si eu la sutien imbracat, mult mai simplu decat sa alegi culoare asemenatoare din comert.
Culoarea este mortala, sa o porti sanatoasa si iubita!
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de valentinadof Joi 29 Mai 2014, 10:21 am

Ce faina-i rochia Gabi!Iti vine foarte bine,s-o porti sanatoasa!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Gabica Joi 29 Mai 2014, 10:23 am

Mulţumesc.
Abia aştept să o termin.
Nu mai vorbesc de fiică-mea.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mnarcisa Vin 30 Mai 2014, 8:41 pm

Gabica, arata foarte bine rochia si asa prinsa in ace.
Am terminat si eu rochia mamei. Mai e nevoie sa ii fac topul, dar pana saptaman viitoare cand ma intalnesc cu ea se rezolva.
Rochia este tot maro, noua ne place culoarea asta  wink 
si abia astept sa o vad imbracata cu ea.

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 IMG_3546
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Dum 01 Iun 2014, 10:16 pm

Superbe fetelor!
Eu ma declar dependenta de rochita asta si abia astept cand ma intorc din vacanta ( suntem in Thassos) sa mai fac 4 rochite Smile am luat vreo 12 m de material  rade
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Dum 01 Iun 2014, 11:52 pm

Am facut extragerea, scuze de intarziere, mai jos rezultatul:
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 O5zqavw

Felicitari Anna_sandu! De-abia astept provocarea ta!

Si felicitari tuturor, rochiile sunt superbe. Mnarcisa, iti sta fain tare si varianta lunga, stiu ca nu pentru tine era :-) . Marysa, tare ma bucur, si iti spun sincer, si eu sunt cam dependenta, deja am mai pus ochii pe un material. Iar din cel albastru a ramas oricum ptr inca una.
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de onuca28 Lun 02 Iun 2014, 10:27 am

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Photo.php?fbid=838966292798376&set=a.838966276131711.1073741831

Ma bucur ca am urmarit provocarea, nu stiam de acest tip de rochie. Imi place f mult si se realizeaza f usor. Am facut si eu o incercare acum 2 saptamani, dar nu am ajuns sa v-o arat. Am adaugat si o nota personala prin aplicarea unei dantele la decolteu si la baza. Sper sa va placa.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=838966292798376&set=a.838966276131711.1073741831.100000550407376&type=1&theater


Ultima editare efectuata de catre onuca28 in Lun 02 Iun 2014, 10:29 am, editata de 1 ori (Motiv : nu se vede fotografia)
onuca28
onuca28
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Gabica Lun 02 Iun 2014, 11:23 am

Felicitări tuturor, mai ales pentru ideea de a ne face această rochie.
Ieri discutam cu fiica mea cum să-i fac câteva modificări ca să aibă mai multe variante.
Mă gândeam după ce termin şi cu a ei să încerc cu tricot să văd dacă se aşează la fel de frumos.
Onuca foarte bine -ţi stă.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de anna_sandu Lun 02 Iun 2014, 1:04 pm

uh.. prima oara cand random .org ma pune prima pe lista !!! Smile)) ma bucur ca am facut rochia asta, e foarte practica si mai vreau si eu sa-mi mai fac vreo 2 dar sper sa participati si la provocarea mea :P inca nu sunt hotarata ce provocare sa aleg!!! cat timp de gandire imi dati???
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 39
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Mar 03 Iun 2014, 8:23 am

Onuca, frumoasa rochie ti-ai facut!
Gabica, eu cred ca iese fain din tricot dar probabil vor fi mai voluminoase putin bretelele, nefiind atat de elastice. Partea minunata la materialul asta e ca o porti purta lejer si ca rochie de zi, mai ales acum ca vine vara, imi si imaginez un imprimeu frumos :-)
Anna_sandu, ma bucur ca ti-a placut. Si eu am stat un pic sa ma gandesc la provocare, ca au fost multe frumoase pe aici.
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de lixa Mar 03 Iun 2014, 2:42 pm

Am avut si eu o tentativa de rochie infinit, pana mi-am dat seama ca e pentru cineva care isi permiote mai multe straturi suplimentare in zona taliei. Nu neaparat sa poarte o marime mica la haine, dar sa aiba o forma generala de clepsidra, cu talie bine definita. Pentru forma mea de para, cu solduri dominante si o talie groasa, nu cred ca m-ar avantaja.

Va incurajez de pe margine, abia astept sa vad rochite :-)
lixa
lixa
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : -
Data de inscriere : 03/03/2014

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Gabica Mar 03 Iun 2014, 3:07 pm

lixa, fetele au prezentat deja rochiţele!!!
Şi eu am reuşit ieri să cos bretelele, acum vreau să îmbrac un sutien în material.
Mergi de la prima pagină şi ai să vezi fetele îmbrăcate.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de anna_sandu Mar 03 Iun 2014, 3:31 pm

lixa, eu am picioare subtiri si talia si spatele mare, burta si pernute peste tot si in anumite feluri sta rau tare, dar sunt si metode de a o prinde care sa nu ingroase talia foarte mult, pana la urma ce trebuie e sa te simti bine in ea, si pana nu pui una pe tine n-ai de unde sa stii cum cade.
eu am fost multumita tare, mai ales ca am foarma asta a corpului cu spatele lat si solduri inguste nu ma asteptam sa vina bine deloc, dar ... s-a potrivit.
eu cred ca asta e farmecul ei!
acu sa vad vad ce faceti la provocarea mea..... suspans... nu sunt hotarata inca!!!
am studiat subiectele anterioare , toate cele 21 de provocari si ma aflu intr-un impas.... pe langa faptul ca 2 din temele care se aflau pe lista mea , exista deja in provocari si ... toate vrem diversitate!!! mi se pare ca nici o provocare de a mea nu ar putea s-o egaleze pe asta, rochia asta mi s-a parut de-a dreptul minunata, o provocare s-o faci(am avut si probleme serioase :P) si s-o imbraci, pusesem ochii mai de demult pe ea si momentul a fost perfect! deci..... ce sa aleg????!!!!!
ma mai gandesc o zi apoi lansez provocarea cea noua!!! Promit!
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 39
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de lixa Mar 03 Iun 2014, 8:29 pm

Ups, Gabica, greseala mea! Asa patesc cand citrsc pe diagonala
lixa
lixa
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : -
Data de inscriere : 03/03/2014

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de anna_sandu Mier 04 Iun 2014, 1:53 pm

Aici aveti noua provocare! Sper sa va fie draga!
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 39
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de danniela Mier 04 Iun 2014, 5:52 pm

Ana felicitari!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de adina_lg Joi 01 Oct 2015, 9:08 pm

Readuc in discutie rochia infinit Smile. M-am hotarat sa imi fac si eu (in sfarsiiiiiiiit!), si am nevoie de niste sfaturi: cum se poate taia perfect cercul? Am vazut intr-un filmulet cu hartie pregatita cu tiparul de cerc asezata pe material si peste ea puse greutati - asta e solutia? Si pentru bretele pot sa rup materialul, ca sa fie drepte, sau prea se ruleaza marginile si trebuie taiat? Am jerse.

Fetele care si-au facut rochite infinit din jerse ne pot spune cum au rezistat la spalat? Se pot purta dupa spalare sau se strica?
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB