Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Broderie computerizata, la masina de brodat

+77
varvy
anna_sandu
gabytza26
daniela raducanescu
adela_stefy
mutu_42
Alysh
sorinadumi
tiana
arwen4y
Ginel
mihalache_nela
Greteledelweiss
raluca1980
MagdaMarin
adakaru
despina13cucli
SorinP
Eugen Dumitrescu
mihu72
haiducean
aditapisi
umm ibrahim
Crissy86
ismi3ismi
Ginga
SilviaDumitrescu
auricaco
grenada
nicoletaioni
nicoletamurarescu
IuliaMe
Duel
cif2010
andegelia
Indra
Deliria
Marry
arielas
minky
kabunta
v_v_a_l_i
TeoCanada
justme_maia
mariaz_09
emmancita
danabarbu2007
ortieortie
viviene
speedy
Celica
bibidesign
Steluzza
tagio
danae
anigherman
letho
Danu
deedee
Anuta
monica_rsn
ciucamona
ilias
aidaalex
Gabi Pencea
roxana096
niculaie
Camy
aisha
ioana soare
Eva
geany
diada
MihaelaT
DANIELA.I
Admina
irinaindira
81 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Lun 30 Dec 2013, 10:15 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

La multi ani !

Mai sus aveti un link cu diagrame pt camasi ,bluze...,sunt in format DST si XXX
Cat despre brodat in lungime,eu trasez o linie(cu creta de croitorie sau sapun) unde urmeaza sa prodez si apoi brodez modelul ales intr-asa fel ca sa-mi incapa in gherghef,schimband ghergeful succesiv de-a lungul liniei
Trebuie sa tii cont ca distanta intre segmentele brodate sa fie egala,astfel se marcheaza inainte de a broda centrul fiecarui segment ce urmeaza brodat Centrul gherghefului sa coincida de fiecare data cu cel marcat pe material

Dupa gustul fiecaruia se poate broda un model cuntinuu,sau segmente de broderie identice sau diferite.

Se recomanda spray adeziv temporar.

Daca se blocheaza linku scrie-mi si urc din nou diagramele
Daca diagramele nu sunt in formatul adecvat masinii scrie-mi sa-ti trimit un Pg de convertire diagrame.
Succes si sa-mi comentati cum v-a mers,asa invatam toti

SARBATORI FERICITE!
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de tiana Lun 30 Dec 2013, 8:06 pm

o,Diada ce frumos! tare mi-ar place si mie...dar cu ce?
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de diada Mar 07 Ian 2014, 8:42 pm

Tot eu! am nevoie de broderii cu lucru de mana, andrele, crosete, fire de tricotat, masina de cusut, cos cu ate/papiote/ace etc. Credeti ca sunt pe undeva? Ginel inca nu am avut timp sa experimentez. Iti multumesc pentru toate broderiile, sunt frumoase. Eu le deschid cu PE Design, alt program nu am instalat.

Am incercat sa descarc ultimul link si nu merge.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Mar 07 Ian 2014, 10:46 pm

Despre andrele ,fire si celelalte nu va pot ajuta ,eu locuiesc in Spania. Se pare ca linku se blocheaza dupa un timp
Scrieti-mi cand vreti sa descarcati de pe link si am sa urc din nou diagramele care va intereseaza si un program de vizualizare, convertire si modificare(marime) diagrame
Pe curand!
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de sorinadumi Vin 17 Ian 2014, 2:14 pm

am si eu un brother innovis 90e...cum pot pune modele prin cablul usb? Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 4246 
sorinadumi
sorinadumi
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : google
Data de inscriere : 15/01/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de diada Sam 18 Ian 2014, 10:57 am

Cuplezi masina la calculator. Deschizi broderia pe care vrei sa o faci, dai SAVE AS -> si te duci pe masina de brodat, se salveaza doar o broderie ca nu are spatiu, cel putin eu asa am observat. Dupa care o butonezi sa ajungi la ea Smile) nu mai retin acum pe unde este.

Eu vreau sa brodez o IE si ma streseaz aca nu gasesc un model sa iasa tipic romanesc.

edit: Am gasit o poza pe net si spune in descriere ca este brodata la masina de brodat! Este super broderia, si la cat de subtire este materialul, arata foarte bine broderia! Am niste panza topita de la Zsofia si in martie am de dat o IE cadou (daca reusesc s-o fac/brodez)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Sam 18 Ian 2014, 12:23 pm, editata de 1 ori (Motiv : introdus poza)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Alysh Sam 01 Feb 2014, 10:02 am

Buna ziua,

Sunt in cautare de colaboratori pentru personalizare de trusouri de botez. Daca sunteti interesate de colaborare, va rog sa-mi scrieti un email pe xxxxxxxx


Multumesc!


Edit Magda Marin
Regulile forumului nu permit postarea de date personale.
Multumesc pentru intelegere.


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Sam 01 Feb 2014, 5:22 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters adresa mail)
Alysh
Alysh
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : net
Data de inscriere : 17/01/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de diada Mar 11 Mar 2014, 8:10 pm

As avea nevoie de cateva sfaturi, daca stiti. Am primit niste poze, embleme de la un fan inrait al unei echipe de fotbal care isi doreste sa i le brodez. Stiti cumva cum le pot face .pes?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Admina Mar 11 Mar 2014, 11:16 pm

Pentru asta mi se pare ca trebuie sa digitizezi (parca asa ii spunea) si e destul de greu. Ar trebui sa mearga in programul de broderie pe care-l ai, doar ca nu m-as baga, doar de dragul unui moft al prietenului. E mult de invatat si daca ai folosi asta mai tarziu, sa-ti faci propriile broderii, ar merita, altfel...

p.s. eu nu m-am aventurat, nici de dragul sotului. mi-a cerut un logo, acum ceva vreme.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de diada Mier 12 Mar 2014, 1:08 pm

As folosi si mai tarziu, dar daca zici ca e complicat, mai bine refuz.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Mier 12 Mar 2014, 3:46 pm

Buna! Daca-mi trimiteti poza in format JPG am sa incerc sa va fac eu digagrama pt brodat
sa-mi scrieti ce marime sa fie si pe ce material vreti sa-l brodati.
Daca doriti un program de digitalizat va pot trimite
Pe curand!
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de diada Mier 12 Mar 2014, 9:51 pm

Ce bucurie imi faci tu mie! maine ti le tirmit pe privat, multumesc mult!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Sam 15 Mar 2014, 2:38 am

Buna! aici va trimit unul din cliseele cerute este in format PES ,scuze ca n-am avut timp sa-l fac mai devreme, Va sfatuiesc sa faceti o proba inainte de a broda.Astept sa-mi scrieti cum v-a mers,Pe curand!                        http://www.filedropper.com/milan_1
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de diada Sam 15 Mar 2014, 9:05 am

A mers la cineva sa descarce? la mine nu merge. Incearca sa incarci pe filebox.ro, am facut proba si merge si upload si download

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Sam 15 Mar 2014, 11:25 am

Buna! incercati asta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Astept comentarii
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de diada Dum 16 Mar 2014, 2:07 pm

Am descarcat, imi arata ca este .emb, nu reusesc sa o deschid pe calculator, sa vad daca imi merge sa o descarc pe masina, saptamana asta o brobez si te anunt.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Dum 16 Mar 2014, 9:26 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In acest link va trimit un program care va ajuta sa.
vedeti, sa convertiti in diferite formaturi si sa modificati marimea cliseelor(diagrame) ce urmeaza sa fie brodate.Sa va fie de folos. ATENTIE! Programul nu face clisee
Astept comentarii.Pe curand!
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Vin 28 Mar 2014, 8:01 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mai sus am urcat clisee de brodat Disney in format HUS
Pentru convertire in formatul dorit,folositi programul urcat de mine in mesajul de Duminica.Sa va fie de folos
si sa comentati cum v-a mers, asa invatam unii de la alltii
Pe curand!
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de diada Sam 29 Mar 2014, 7:31 am

Ca sa inteleaga si fetele, noi am vorbit pe privat sa nu mai umplem paginile degeaba  rade doar ca, discutiile au fost foarte constructive si am dat si lui Ismi care iti multumeste foarte mult si iti doreste sanatate (si tie si mie  rade )

Stiti ca v-am intrebat eu daca pot converti .jpg (poza) in .pes (broderie) si Admina mi-a zis ca nu se merita pentru mofturile unui nebun Smile)) DAAAR Ginel m-a ajutat. Eu am de facut cateva broderii pentru un fan inflacarat echipa Millan. Am facut doar una, respectiv asta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si iata cum mi-a iesit mie:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

are defecte, mi-a tras ata in sus, am decis sa imi cumpar alte ate de brodat sa vedem daca atele sunt de vina. O sa revin cu alte poze dupa ce-mi vin atele. Tot Ginel mi-a explicat ca am intins prea mult materialul in gherghef din cauza asta este valurit pe margine. Sunt 3 broderii diferite pentru ca am tot increcat atele, dar tot asa imi facea... tragea ata pe fata, bucle.

Si uite ce site a gasit si Ismi un site cu broderii gratis, in punct cruce, broderie care se poate folosi la ie.

broderii punct cruce free

Iti multumim pentru ajutor!  Merci din pacate la mine timpul e limitat si nu le pot incerca rapid, pe cat as vrea eu

aaa, plus ca fiul meu mare vrea broderie pe pantaloni cu masina lego  rade 

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Dum 30 Mar 2014, 11:44 pm

Buna!
O broderie poate ramane  ondulata deoarece:
1 materialul a fost prea intins pe gherghef sau intins doar dintr-o parte sau  prea lejer si broderia il onduleaza
2 cliseu  facut gresit,care brodeaza intr-o parte,apoi trece in alta extrema a broderiei si in cazul masinilor care nu taie firul,materialul tinde sa se onduleze


SOLUTII:

1 Cand materialul este  asezat in ghergef se strange lejer surubelul si intinde usor materialul de jur imprejur.Obsevati daca materialu tinde sa revina mai strangeti surubelul.
Pentru materialele elastice e bine de folosit spray si hartie de intarire(se pulverizea pe hartie ,apoi hartia se suprapune pe material care in prealabil a fost asezat cu fata in jos si se presioneaza usor cu degetul dinspre centru spre exterior fara sa ramana onduleuri)

2 In general pt materialele elastice un cliseu trebuie facut,astfel incat sa incepa broderia din centru spre exterior,apoi trebuie sa aiba  intarire,adica niste cusaturi in zig zag care stabilizeaza materialul si care apoi se acopera cu broderia.

Recomandare:Uneori dupa brodat raman urme pe material,
de la gherhef.Pentru a evita infasurati doar una dintre cele doua piese ale gherghefului,cea care vine deasupra, cu pansament,sau ceva asemanator ,fara sa astupati marcajele de pe gherghef.

Pentru masinile dotate cu diferite gherghefuri,alegeti intodeuna ghergheful cu putin mai mare decat broderia.O broderie mica facuta cu un gherghef mare poate lasa materialul ondulat

Cele scrise mai sus sunt cateva situatii observate in practica ,pentru oricine  doreste sa comenteze este rugat sa o faca asa invatam impreuna.

"BRODARE HUMANUM EST"

Celor ce au avut rabdare sa citeasca le las cateva sute de clisee originale in format DST cu broderii pt copii

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de mutu_42 Vin 04 Apr 2014, 4:42 pm

buna ziua tuturor mi am cumparat o masina de brodat inovis 90e si va cer ajutorul cu ce soft se pot creea modele de brodat ,mofifica ca marime ,ca format am inteles ca merge nu mai in format pes va rog sa ma ajutati cu acest program va multumesc
mutu_42
mutu_42
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 04/04/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de TeoCanada Vin 04 Apr 2014, 9:58 pm

Buna seara,

Le poti citi pe calculator cu "Embroidery reader"......se poate downloada gratis de pe internet
De modificat (dimensiuni, format), creat.....poti face asta cu "PE Design".
Eu am primit cadou acest soft, varianta "Lite" cand am cumparat masina. Daca nu l-ai primit, il poti cumpara, dar e cam scump....
Mult succes!
TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty IMPRIMARE MATERIAL PENTRU BRODERIE

Mesaj Scris de adela_stefy Sam 05 Apr 2014, 11:44 am

BUNA, AS VREA SA IMI FAC EU O IE DAR NU AM MODELE DE FLORI. SI AS AVEA SI O INTREBARE. CUM SE IMPRIMA PE UN MATERIAL UN DESEN PENTRU O PUTEA FI BRODAT. EU UN UN MATERIAL ALB ,BUNBAC 100% SI AS VREA SA BRODEZ PE EL.
adela_stefy
adela_stefy
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 21/04/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de mutu_42 Lun 07 Apr 2014, 9:50 am

BUNA TUTUROR CINE MA POATE AJUTA SI PE MINE ?   CU CE SOFT SE POATE CREEA MODELE DE BRODAT,SAU CONVERTI IN FORMAT PES  VA MULTUMESC

Mesaj 2

TeoCanada a scris:Buna seara,

Le poti citi pe calculator cu "Embroidery reader"......se poate downloada gratis de pe internet
De modificat (dimensiuni, format), creat.....poti face asta cu "PE Design".
Eu am primit cadou acest soft, varianta "Lite" cand am cumparat masina. Daca nu l-ai primit, il poti cumpara, dar e cam scump....
Mult succes!



BUNA ZIUA SI ITI MULTUMESC PENTRU INFORMATII  DIN PACATE CIND AM CUMPARAT MASINA DE BRODAT NU MIA DAT NIMIC LA IA  SI NICI NU MA INFORMAT  CAUT SA MA DESCURC CUM POT   NU MI PERMIT  SA CUMPAR ACEST SOFT SPER SA GASESC SA MA AJUTE CINEVA  SUNT LA INCEPUT DE DRUM    MI AR FACE PLACERE SA TINEM LEGATURA  ID, MEU ESTE   MUTU_42    ITI MULTUMESC SI SA AI PARTE DE TOT BINELE DIN LUME


Edit MagdaMarin
Te rog mult sa citesti cu atentie Regulamentul forumului.
Nu se permite postarea de mesaje succesive de la acelasi membru in mai putin de 24 de ore si postarea mesajelor cu majuscule.

Iti multumesc pentru intelegere.


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Lun 07 Apr 2014, 10:23 pm, editata de 2 ori (Motiv : Unit mesaje succesive)
mutu_42
mutu_42
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 04/04/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Lun 07 Apr 2014, 5:48 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Buna ,aici am urcat un program care va ajuta sa vedeti ,sa schimbati marimea  si sa  convertiti cliseele in formatul PES sau altele Atentie ,programul nu face clisee
Pe curand!
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 11 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB