Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

+85
bluegray
Arabela82
StMihaela
nicoleta.a
nalexandra
Rosedust
ancaroman
elena60
mitulina
Irina85
Floren
saharra
dorina1234
margelutamea
cristi970
maravela lucia florina
GinaCornescu
greieras
dragan mirela
B-Zsu Land
Ladia
letho
Ramonica
roxy29
ioana soare
loremunteanu
Cristinick
cristinica_70
Aditza
JoculMargelutelor
Sonia22
seandreea
loriem77
Giorgi
elro
gabi1972
Gabiuta
accesoriihandmade
emilly
nasturelsv2
Bijuterii Ramona
bisisica bijuterii
kartusica
ancaanca
Day Lily
d_oana
cristinica_xri
Amalia T. Design
RedSonnyc
lotica
aalexander
mokatoka
ChrisReeana
cami26
alinachiri
SilviaDumitrescu
MagdaMarin
GIO Studio
xgabitza
jariel
LORIMAR
pau.aleon
Anaderol77
maddy13
Fran78cesca
cillywilly
Day
darkpoke
Andata
ador.mita
smihaelaviorica
DianaDumitrescu
zmotocel
Rica Mateiuc
anca1820
gretty
lenut
andrea.z style
czuky
Dragonfly
maria_covacef
zoze
Admina
JuiCy
betymi72
89 participanți

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de darkpoke Vin 17 Ian 2014, 2:32 pm

b-zsu..eu am cumparat stampile lisa pavelka..de la loryshop pe breslo
sunt f ok..ce-i drept sunt cam scumpe..pt k lisa le vinde asa
ei sunt reprezentati oficiali ai ei...deci cred k daca doresti si altceva de la ea ar putea aduce
chiar ieri am primit 2
sunt altfel decat cele puse de andreea ..sunt cauciucate..si mult mai adanci..
cele de la creahoby se preteaza mai mult pt hartie..nu polimer
am si eu unele mici ca cele din al doilea link si nu prea le-am folosit...acelasi motiv...sunt adanci dar nu adancimea nu e suficient de mare pentru polimer..uff sper ca m-am exprimat corect
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de B-Zsu Land Vin 17 Ian 2014, 4:36 pm

Mersi pt informatie Darkpoke, da sunt cam scumpe si nu neaparat din alea care caut eu. Am si eu una, dar ar mai fi loc pt inca 1-2.
Cele postate de Andreea nu am incercat, le-am vazut, eu cred ca ar merge si pt polimer, daca omul numai asta are la indemana... Dar pt sutton lice trebuie neaparat cauciuc si sa fie adanci.
Am mai vazut si de la alti producatori asa ceva, insa nu pe la noi.. poate peste cativa ani cand va fi solicitarea mai mare. Smile

fiind vb de aprovizionare.... acum mi-a venit aparatul de gaurit/ slefuit. abia astept sa-l incerc... beat beat beat
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Andata Vin 17 Ian 2014, 7:50 pm

Dragan Mirela, "Rainbow Loom" nu il gasesti deocamdata la noi in tara, sau cel putin eu nu am dat de el. Cred ca cel mai bine ar fi sa il iei direct de pe site-ul lor, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  am inteles ca deja au inceput sa apara si contrafacerile, chiar si in magazine online.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Magazin margele la Cluj

Mesaj Scris de gabi1972 Mar 11 Feb 2014, 8:47 am

Buna
Fetelor care sunteti din Cluj , eu acum am aflat ca s-a deschis un magazin care vinde margele si accesorii ptr bijuterii.Este in Marasti , aproape de Piata Marasti.Daca sunt doritoare va explic unde.
Gabriella
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de greieras Joi 13 Feb 2014, 10:57 am

Buna ziua toata ziua, fete harnice! Stie cineva unde se gasec cabochone de 17 mm? Eu am mai cautat pe ici pe colo si nu am gasit aceasta dimensiune. Voi ati zarit pe undeva?
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de kartusica Dum 16 Feb 2014, 9:00 pm

Am si eu nevoie de un sfat. Am facut martisoare si as vrea sa le pun in plicuri. Voi stiti unde as putea gasi plicuri la un pret foarte bun? Eventual si cartonase din acelea pentru martisor Smile Voi cum procedati? Am auzit si varianta cu plic taiat pe jumatate, deci ar veni cam un plic la 2 martisoare Smile
kartusica
kartusica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 179
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de maddy13 Lun 17 Feb 2014, 12:04 am

Mada, uite aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aici daca-ti faci cont poti sa vezi preturile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de greieras Lun 17 Feb 2014, 1:24 pm

Maddy13 tu crezi ca la un suport cabochon de 17 mm as putea folosi unul de l6 , ramine mult spatiu pe margine?
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de maddy13 Lun 17 Feb 2014, 11:21 pm

Din experienta mea, putina ce-i drept, ca nu prea cumpar cabochon, prefer sa le fac, magazinele de accesorii vand cabochoane patrivite pentru platouri, adica daca scrie ca interiorul e de 17 iti trebuie cabochon de 17 dar cred ca daca ai grija la lipit si lasi simetric spatiu nu va arata rau deloc. Eu zic sa incerci.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de greieras Mar 18 Feb 2014, 9:22 pm

Da. sint constienta ca trebuie de 17 dar caut de vreo doua saptamini.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de GinaCornescu Mar 27 Mai 2014, 1:52 pm

Buna fetelor,
SPAM
Incercati si voi
GinaCornescu
GinaCornescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : cluj
Data de inscriere : 27/05/2014

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de maravela lucia florina Sam 14 Iun 2014, 10:53 am

Buna dimineata,

in tutorialul postat tanti foloseste un fel de ata ca sa imbrace sarma. Pentru ca va pricepeti si pentru ca eu imi bat capul de o luna sa aflu de unde o pot cumpara si cum se numeste, ma ajutati sa identific misterioasa ata? multumesc

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
maravela lucia florina
maravela lucia florina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2011

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de ador.mita Joi 24 Iul 2014, 4:35 pm

Pentru fetele care lucreaza cu pasta polimerica, in oferta Carrefour, (incepand de azi pana pe 6 august, parca) este un cuptor electric cu 70 de lei. Are timer si temperatura intre 90 si 230 grade. Nu stiu cat e de bun, dar pretul e foarte tentant.
ador.mita
ador.mita
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de cristi970 Joi 28 Aug 2014, 8:57 am

Fete dragi,unde gasesc si eu cernit?
Am nevoie de alb si am gasit doar la complex art unde livrarea e 20 lei ....
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de margelutamea Mier 15 Oct 2014, 1:48 pm

maravela lucia florina a scris:Buna dimineata,

in tutorialul postat tanti foloseste un fel de ata ca sa imbrace sarma. Pentru ca va pricepeti si pentru ca eu imi bat capul de o luna sa aflu de unde o pot cumpara si cum se numeste, ma ajutati sa identific misterioasa ata? multumesc

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

e posibil sa fie un satin f subtire de 2-3mm latime...
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Irina85 Joi 16 Oct 2014, 3:32 pm

Eu ma aprovizionez de pe: ...

Au o gama variata de produse si cred ca si cele mai mici preturi de pe piata.
-------------------------------------------------------------------------------------------
cristi970 a scris:Fete dragi,unde gasesc si eu cernit?
Am nevoie de alb si am gasit doar la complex art unde livrarea e 20 lei ....

Poti gasi cernit aici: ...

Respecta regulamentul,punctul referitor la postarile consecutive!!!

Edit Admina: Multumim de SPAM, ai bannare pana in 2017!


Ultima editare efectuata de catre Admina in Mar 03 Mar 2015, 7:18 am, editata de 2 ori (Motiv : Unit mesaje succesive)
avatar
Irina85
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/03/2014

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Irina85 Vin 24 Oct 2014, 2:14 pm

Din cate cunosc, cei de la ... se aprovizioneaza de la ComplexArt si au aceleasi preturi. Iata si reduceri la fimo:...

Voi stiti vreun site cu preturi mai bune?

Edit Admina: Multumim de SPAM, ai bannare pana in 2017!
avatar
Irina85
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/03/2014

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de dorina1234 Mier 29 Oct 2014, 10:11 am

Am si eu nevoie de o informatie .
Caut cabochoane de 25*18 mm,20mm,12mm din pietre semipretioase(ametist aventurin ,cuart,agate.jad)si nu am prea gasit pe site-urile de referinta.
Daca stie cineva ceva,va multumesc anticipat
dorina1234
dorina1234
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : tirnaveni
Data de inscriere : 29/10/2014

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de margelutamea Mier 29 Oct 2014, 10:46 am

am mai adus eu, dar acum nu mai am decat unele din sidef de 20mm
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si din turcoaz alb de 18mm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Irina85 Joi 30 Oct 2014, 4:36 pm

dorina1234 a scris:Am si eu nevoie de o informatie .
 Caut cabochoane de 25*18 mm,20mm,12mm din pietre semipretioase(ametist aventurin ,cuart,agate.jad)si nu am prea gasit pe site-urile de referinta.
Daca stie cineva ceva,va multumesc anticipat

Gasesti cabochoane aici:... , iar pentru restul pietrelor semipretioase: ....

Edit Admina: Multumim de SPAM, ai bannare pana in 2017!
avatar
Irina85
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/03/2014

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de saharra Mar 03 Feb 2015, 2:49 am

Buna fetelor harnicute!

eu am un anunt postat pe un site de vanzari -cumparari orice, dar in cu totul alt domeniu (nu stiu daca pot sa dau nume). Cum mai nou sunt si eu interesata sa-mi creez bijuterii, am gasit margele de ocazie la vreo 2-3 persoane, si poate fi un pont bun. exemplu: margele ceramica diverse forme si modele, punga 1 kg - 50 lei (Bucuresti), siraguri de turcoise la 12 lei bucata... margele de lemn tot la punga. Altcineva vindea o cutie mare cu multe margele, cele mai multe micute de nisip, accesorii de margelit, etc la 200 lei totul.

in alta ordine de idei, cred ca au mai fost persoane aici care au pus problema duritatii sarmei de modelaj, pt ca si eu caut din cea mai dura, am vazut in unele poze al bijuteriilor voastre cat de frumos sa sarma modelata, fara valuri sau alte defecte... Astept ceva recomandari, va rog!

saharra
saharra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 64
Varsta : 48
Localizare : Paris
Data de inscriere : 08/01/2015

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Floren Mier 04 Feb 2015, 9:54 am

Ma gandesc ca poate interesa pe alte fete un site unde am vazut margelute , baze de brose si de bratari , accesorii pt bijuterit , pentru martisoare ,  dar si pentru bucatarie si multe alte chestii . De acolo mi-am luat eu forma de nuci (fursecuri ) . Preturile sunt foarte bune ( mi-a confirmat si Giorgi ) , iar transportul prin posta romana este gratuit !

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sper sa nu fie considerata reclama , ca nu am nici o intentie ! Vreau doar sa ajut !

Saharra , " cu placere !"

Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Irina85 Lun 02 Mar 2015, 2:35 pm

Dragi prietene, am gasit reducere la fimo. Sper sa va fie de ajutor: ...

Edit Admina: Multumim de SPAM, ai bannare pana in 2017!
avatar
Irina85
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/03/2014

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de mitulina Dum 08 Mar 2015, 9:49 pm

de pe ce site-uri va mai aprovizionati?
am vazut ca fimo a ajuns si la7.4
mitulina
mitulina
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Varsta : 42
Localizare : prahova
Data de inscriere : 23/01/2014

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de elena60 Lun 20 Apr 2015, 10:40 am

Stie cineva unde s-ar putea gasi in Romania inchizatori metalice pentru bratari genul acesta?
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]]


Ultima editare efectuata de catre elena60 in Lun 20 Apr 2015, 1:02 pm, editata de 2 ori
elena60
elena60
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Varsta : 63
Localizare : internet
Data de inscriere : 07/01/2010

http://handmademybiju.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB