Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Targuri hand-made V - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Targuri hand-made V

+68
anamariahandmade
mari42
Miki76
iustinica
deosebita1
emilly
Bijuterii Ramona
ancaanca
Giorgi
bisisica bijuterii
Anita_Cristal
Bijuterii.Ro
manus marioara
Raluca Elena
elenatatiana86
lotica
MagdaMarin
cillywilly
seandreea
xgabitza
Roxi_J
Amalia T. Design
irinaroscacreations
symos
europolis
flori balteanu
waby
diana-s
ake007
maddy13
danae
Lucia Ro
dorinamisov
ador.mita
letho
georgeta.prnic
Cristache
SilviaDumitrescu
Margot_
LORIMAR
Dorulet
Admina
zahariaelouise
gmiki1
diada
godeta
JuiCy
lorellay
lizandia
darkpoke
Day
carmen79np
Handmade DEEA
piecedart
corina corina
Artadar
mykya
czuky
tantelu01
smihaelaviorica
Andata
Savu Ramona
mokatoka
ismi3ismi
nancyrbd
laurca
simonelis21
betymi72
72 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Miki76 Mier 19 Iun 2013, 11:05 pm

Nu te supara Mari42, ca o sa mai facem altele...Cauta-ma pe facebook si vei fi pusa la curent cu urmatoarele targuri....hug
Miki76
Miki76
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Varsta : 47
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 21/07/2009

http://mikiland76.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de waby Vin 21 Iun 2013, 9:57 am

Cauta colega pentru targul din Sibiu,  perioada 5,6,7 iulie.
waby
waby
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de mari42 Vin 21 Iun 2013, 1:15 pm

Multumesc mult Miki,hug
mari42
mari42
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 226
Varsta : 54
Localizare : bacau
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Andata Joi 22 Aug 2013, 8:13 am

[Descriere]

In perioada 30 august-1 septembrie va avea loc prima editie a targului handmade “Just Handmade Art”, in incinta supermarketului Cora Bratianu, in Constanta.
Asa cum spune si numele este un targ exclusiv pentru produse handmade. Locurile sunt limitate, de aceea dorim sa avem o diversitate cat mai mare de produse, astfel incat toata lumea sa fie multumita de vanzari. In acest scop va rugam ca, daca sunteti interesati sa trimiteti fotografii cu produsele realizate de dvs sau un link catre blog, pagina de facebook sau un site unde le aveti afisate la adresa de email [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau prin mesaj pe facebook. Ne rezervam dreptul de a verifica daca produsele sunt intr-adevar handmade, iar cele care nu se inscriu in specificul targului vor fi eliminate de pe masa, astfel incat sa nu se aduca prejudicii celorlalti expozanti. In cazul in care la inscriere se prezinta produse handmade dar la targ persoana se prezinta cu produse cumparate, ne rezervam dreptul de a ruga persoana sa plece, fara posibilitatea recuperarii taxei
Se pun la dispozitie, pentru fiecare expozant:
- Spatiu de expunere de 90 cm/80 cm
- Fata de masa
- Scaun in limita disponibilului
- Asezare aerisita, spatiu pt sevalete sau alte forme de expunere
- Pret 45 lei/zi

Inscrierea si alocarea locului la targ se va face in functie de achitarea taxei, termen limita 25 august

Se va face publicitate, atat de catre magazinul Cora, cu o saptamana inainte de eveniment si in timpul evenimentului, cat si de catre noi

Pentru orice informatii sau pentru inscrieri va stau la dispozitie.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de deosebita1 Lun 23 Sept 2013, 9:06 am

Mai se organizeaza vre-un targ in perioada aceasta pana de hallween? Va rog, daca stie cineva si are timp sa imi spuna, raman profund recunoscatoare.
deosebita1
deosebita1
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/02/2012

http://desenliber.ro

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de seandreea Lun 23 Sept 2013, 9:15 am

O sa fie targul ILoveHandmade de la Palatul Sutu din Bucuresti in weekend-ul 12-13 octombrie. Nu stiu insa daca mai sunt locuri disponibile.
seandreea
seandreea
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Dorulet Lun 23 Sept 2013, 10:32 am

Timp de 3 zile la Cluj am participat la Transilvania Fest,un proiect itinerant in Transilvania,organizat de Fundatia Ratiu pentru democratie.Evenimentul s-a asociat cu Produs de Cluj, asa ca a fost plina Pta Unirii(in spatiul pietonal de langa statuia lui Matei Corvin)de mese ale mestesugarilor(din pacate nu numai),ale producatorilor agricoli(legume si fructe), prajituri, produse de carne afumate,cas,branza etc.Totul a fost acompaniat de spectacole pe scena,de parada formatiilor de muzica populara.Duminica s-au mai petrecut doua evenimente: un cros si a patra intalnire a protestatarilor contra proiectului ucigator de la Rosia Montana.Au fost 3 zile pline,deosebite.
Va las cu imagini(sper in ajutorul adminelor ca sa se vizualizeze direct;poate imi spuneti si mie,ca sa stiu cum sa procedez pe viitor):
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de simonelis21 Lun 03 Feb 2014, 1:32 pm

Participa careva la targul organizat de martisor de cei de la I LOVE HANDMADE?daca doriti sa impartiti locul, as fi interesata!Va pup si va multumesc.
simonelis21
simonelis21
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/06/2011

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Targ For The Love Of Fashion 17-18mai The Vintage Pub

Mesaj Scris de anamariahandmade Vin 18 Apr 2014, 3:57 pm

Buna, a mai participat cineva la For the love of fashion in Bucuresti? E cel care are loc in Vintage Pub, in centrul vechi.. vroiam sa stiu daca se merita sa mergi, un prieten mi-a zis ca e taxa 150 lei/ 2 zile.. confirma cineva?i-am gasit si pe facebook, vad ca organizeaza pe 17-18 mai si as vrea sa merg. Ar mai vrea cineva sa vina? am sunat la ei ( 0720 070 543) si mi-au zis ca mai au locuri..


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Vin 18 Apr 2014, 4:31 pm, editata de 1 ori (Motiv : fuzionat subiecte (a fost deschis subiect separat ))
anamariahandmade
anamariahandmade
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2014

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Day Mar 08 Iul 2014, 9:00 am

Buna ziua! Sambata si Duminica 19-20 Iulie 2014, avem deosebita placere de a va invita sa participati in calitate de expozant la targul - For The Love of Fashion - gazduit de Vintage Pub Str Smardan, nr. 43, in centrul vechi al capitalei.

For The Love of Fashion este dedicat exclusiv designerilor si artistilor si are ca scop promovarea acestor segmente, a produselor realizate manual, oferind in acelasi timp, creatorilor de frumos, oportunitatea de a se intalni cu clienti dornici sa achizitioneze produse unice, spre incantarea acestora si a dvs.
Notorietatea si pozitionarea locatiei (acces din 3 puncte – Smardan, Selari si Splaiul Unirii) fac ca acest eveniment sa fie usor de recunoscut si de accesat de catre vizitatori. Programul de desfasurare a targului este intre orele 11.30 – 19.00, accesul vizitatorilor fiind gratuit. Taxa de participare este de 150lei/loc(1mp) si include mobilierul de expunere (masa si scaun).

Pentru ca sustinem cu drag designerii si artistii, promovarea produselor realizate de dvs. in retelele de socializare (pe pagina evenimentului) si pe blog (http://fortheloveoffashion-blog.blogspot.ro/) se efectueaza in mod gratuit si egal pentru toti participantii. Targul este promovat in mass-media.
Va asteptam cu drag!
Echipa For The Love of Fashion
telefon 0720 070 543
Pagina Facebook : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mutat
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 22 Iul 2014, 11:58 am

Cine doreste sa participe impreuna cu mine la un targ de produse populare si handmade?Pretul / loc este 150 ron,as dori sa gasesc 3-5 persoane cu care sa impart standul sau sa le iau produsele spre vanzare ,daca nu sunt din Bucuresti.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de raela Vin 25 Iul 2014, 7:46 pm

Buna fetelor..eu sunt noua in arta handmade dar mi am facut curaj sa particip la un targ....imi trebuie vreun act ceva sau pf ? Daca creez bijuterii manual cum pot sa ,, intru in legalitate ,, sa zicem ...ce tb. sa fac pt certificatul de mester....va multumesc ...
raela
raela
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : net
Data de inscriere : 08/03/2011

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de mihastef Mier 10 Sept 2014, 3:22 pm

DIMAC EXPO organizeaza la Palatul Copiilor din Bucuresti Targ pentru Pasionatii de Produse Handmade la care invitam producatori cu firma sau simpli pasionati, dar si persoane carora le plac astfel de produse lucrate manual. Indiferent de tipul produselor pe care le fabricati (cosmetice, bijuterii, tehnica servetelului, picturi, modelaj etc), sunteti asteptati pentru inscrieri la numarul de telefon: 0722572184 sau pe e-mail: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Tariful pentru expozanti este de 300 lei pentru 3 zile, suprafata asigurata este intre 1 si 2 metrii, pentru primii 20 inscrisi se asigura masa de prezentare. Va rugam sa descrieti tipul de produse pe e-mail si sa lasati numarul de telefon. Targul va fi promovat atat pe internet cat si prin afise, fluturasi si banner. Pentru promovare personala va sugeram sa va anuntati cunostinte, rude si prieteni. Pentru vizitatori
intrarea este libera.
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty vreau si eu la targ

Mesaj Scris de filipoidana Mier 10 Sept 2014, 3:41 pm

buna fetelor, daca mai afllati ceva de vreun targ postati si voi ceva va rog, ca eu tot lucrez de zor la niste tablouri cu flori uscate dar nu stiu unde o sa le dau.... dar oricum pana aflu eu lucrez constiincioasa. multumesc
filipoidana
filipoidana
helper
helper

Numarul mesajelor : 53
Localizare : braila
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de mihastef Mier 10 Sept 2014, 3:51 pm

filipoidana tocmai ce am postat eu,poate te intereseaza.
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de filipoidana Mier 10 Sept 2014, 5:33 pm

multumesc frumos, dar deocamdata nu prea ma pricep sa-mi fac blog. am invatat eu ceva prin liceu cum se face un site in HTML dar nu m-a pasionat si nici nu mai tin minte. cand o sa am timp o sa-ti arat cateva poze cu ornamentele facute de mine

Mesaj 2
incerc sa pun o imagine si nu reusesc vrei sa-mi zici si mie te rog cum pot sa postez o imagine sa-ti arat cu ce ma ocup?

Mesajul 3
mihastef a scris:DIMAC EXPO organizeaza la Palatul Copiilor din Bucuresti Targ pentru Pasionatii de Produse Handmade la care invitam producatori cu firma sau simpli pasionati, dar si persoane carora le plac astfel de produse lucrate manual. Indiferent de tipul produselor pe care le fabricati (cosmetice, bijuterii, tehnica servetelului, picturi, modelaj etc), sunteti asteptati pentru inscrieri la numarul de telefon: 0722572184 sau pe e-mail: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Tariful pentru expozanti este de 300 lei pentru 3 zile, suprafata asigurata este intre 1 si 2 metrii, pentru primii 20 inscrisi se asigura masa de prezentare. Va rugam sa descrieti tipul de produse pe e-mail si sa lasati numarul de telefon. Targul va fi promovat atat pe internet cat si prin afise, fluturasi si banner. Pentru promovare personala va sugeram sa va anuntati cunostinte, rude si prieteni. Pentru vizitatori
intrarea este libera.
             nu merge sa intru pe adresa de mail anamaria..... de fapt cred ca problema e ca nu trebuie pus "." dupa "com"

Mesajul 4
tocmai am sunat la numarul care mi l-ai zis si mi-a zis ca data targului e pe 17-19 octombrie (pentru cine mai e interesat)


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mier 10 Sept 2014, 9:35 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit postari)
filipoidana
filipoidana
helper
helper

Numarul mesajelor : 53
Localizare : braila
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de nicoleta.a Mier 10 Sept 2014, 6:42 pm

as fii eu dar cu taxa aia..uau Shocked Shocked pale
nicoleta.a
nicoleta.a
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/05/2013

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de filipoidana Mier 10 Sept 2014, 6:52 pm

nicoleta.a a scris:as fii eu dar cu taxa aia..uau Shocked Shocked pale
vezi ca data postarii e din iulie nu stiu daca mai e valabil. ce-i drept nu am intrebat-o. eu am sunat pentru cel din octombrie despre care imi zisese mihaela
a scuze am crezut ca te referi la ce a scris nico

Mesaj 2
nu stiu ce sa-ti zic nu vreau sa te descurajez ca am fost la un targ si nu am vandut decat 4 tablouri si taxa a fost de 400 de lei, nu o platisem doar eu am fost in colaborare cu o fata e mai rentabil asa ca... e posibil sa nu ne scoatem nici banii de taxa hug

Mesajul 3
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />

Mesajul 4
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />

Edit SilviaDumitrescu
Te rog sa citesti regulamentul si sa-l si respecti. Postarile succesive sunt interzise, iar ce am lucrat noi posta la subiectul adecvat cu ce am lucrat. Tablourile tale (sau ce sunt) nu au nici o legatura cu discutia despre targuri si expozitii. Drept pentru care ti le voi muta. Vei primi PM cu locul unde au fost mutate.
Multumesc pentru intelegere si sper sa nu se mai repete. este al doilea subiect unde adun mesaje dupa tine.


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mier 10 Sept 2014, 9:49 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit postari)
filipoidana
filipoidana
helper
helper

Numarul mesajelor : 53
Localizare : braila
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de mihastef Mier 10 Sept 2014, 10:04 pm

Filipoidana nu eu organizez targul,sunt si eu tot participant,ei doar m-au rugat daca pot sa dau mai departe anuntul pt a reusi sa strangem numarul necesar de participanti ca sa se tina acum in octombrie,altfel se amana pt Craciun.Iar eu chiar imi doresc sa se tina acum.Stiu ca exista nesansa sa nu ne scoatem banii nici macar pe chirie,dar asta depinde de multe aspecte,cum ar fi vremea,preturile care le avem si lucrurile noastre sa fie cat mai interesante si originale astfel incat sa atraga publicul sa cumpere.Stiu ca romanii nostrii au impresia ca lucru de mana nu valoreaza cu nimic mai mult decat chinezariile,inca nu sunt deschisi spre nou,unic,lor le place mult,ieftin ce daca sunt in serie si au si alti 100 acelasi lucru ca ei.Spre exemplu,eram la un targ in Ploiesti si un domn imi admira copaceii decorativi,eu ii spuneam ca sunt lucrati manual,ca este un produs unicat prin modul de lucru la ei ,el imi zicea :da,da sunt chinezesti,asa-i.Sau alta doamna admira un colier la care am lucrat 2 zile si cand i-am zis pretul de 60 de lei stii ce mi-a raspuns:da ce doamna e din aur? Ei nu stiu sa aprecieze munca,migala,ce daca ai muncit o saptamana la acel produs,trebuie sa fie cat mai ieftin,ca doar nu o fi aur.
Nu trebuie neaparat sa ai site sau blog,daca iti cere le poti arata o poza cu produsele tale.
Targurile handmade sunt cu risc,poti sa ai vanzare sau nu.Dar eu chiar vreau sa-mi asum acest risc.

Si apropo Filipoidana,faci niste tablouri Woau!Felicitari!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 12 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB