Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Electrocasnicele noaste-1

+56
adriuta
Dodo-pui
AcidoR
fiordaliso
bobitica
MihaelaT
eriliana
ancone
culea mirela
diblaru maria
gabyd
tiana
i.xell
crina68
michelinebeaulieu
firicel
AlinaJ.Bijoux
Andante
dorina64
ikuta
amnro
myky7robc
Chirrox13
StMihaela
caramela
lennny
SilviaDumitrescu
zahariaelouise
arielas
corina corina
piciul
Gianina4ever
clodi
kamelyaa
ada85bejan
ivanutamihaela
geany
Kristina
danniela
Clio_Ela
Steluzza
CCristinaC
Angelica18
danadea
rosita
Admina
alexia35
Motzu
aurishta
ema
MagdaMarin
victoriacus
zylv
diada
elenaxx
mnarcisa
60 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Admina Sam 12 Feb 2011, 8:04 pm

Da, aspirator folosit la luna (nu radeti, dar prietena mea matura, e mai fidela), a picat dupa un an, e in service acum. zid Electrolux cu 2200W, daca nu ma insel; tragea bine, saracul, dar scotea aer cu putere pe partea cealalta si normal ca tot praful era pe mobila, pana sa apuce sa-l adune.
Frigider Arctic tot din 2000 am si eu si-si face treaba. Nu mai stiu astea mai noi cum sunt, au prostul obicei sa le faca sa tina, cat le e garantia.
La mobil, mi s-a stricat microfonul de la Samsung, luat acum cateva luni desi stramosul lui, din 2005 merge bine si acum. Iti vine sa tragi de ceva mult mai mult, cand stii ca cele noi sunt mai proaste.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de rosita Sam 12 Feb 2011, 9:31 pm

Admina, am avut si eu un aspirator din asta care sufla aerul asa de tare ca imi zburatacea toate hartiile prin camera. Trebuia sa am tot timpul grija sa fie orientat cu "suflatoarea" catre partea unde aspirasem deja, ca de nu, degeaba ma apucam, imi sufla tot praful in sus. Iar cand intram cu el pe hol, unde era spatiul mai mic, il tineam sus intr-o mana ca sa nu imi sufle praful de pe jos. Ce porcarie de model, cine s-ar fi gandit, cred ca a fost ultima mea grija cand l-am ales, cat de tare sufla aerul. L-am dat de pomana pana la urma ca nu mai puteam, evitam sa aspir si dadeam cu matura mai mult.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de danadea Dum 13 Feb 2011, 1:40 pm

Fetelor, nu are nimeni cuptor si aragaz electric? Mie nu-mi mai coace cuptorul, de fapt, nu mai sta aprins 9la un aragaz Zanussi de 4 ani) si sunt nevoita sa-mi cumpar altceva si sunt curioasa cum sunt cele electrice.
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 13 Feb 2011, 1:57 pm

Aceasta problema o am si eu Danadea.Pur si simplu se stinge.Il am de 2 ani si e Beko.Am gasit in vara la un magazin de electrice un cuptor electric la 250 ron dar nu l-am luat.Pot sa-ti spun ca sunt foarte bune ca am folosit cat am stat in strainatate.Acum n-am incotro si caut sa-mi iau unul.Problema este ca nu stiu daca mai gasesc.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Admina Dum 13 Feb 2011, 2:23 pm

Rosita, de aia prefer si eu matura. Am sa incerc sa pun un filtru in plus, in spate sau sa intreb la service... Nu-mi schimb aspiratorul, ca e nou, totusi.zid
Angeica, cuptor electric la 250lei? scratch Nu stiu daca vorbesc de acelasi lucru ca al meu a fost mai scump... cu mult, dar asa stiu ca sunt preturile.
Dana, eu am doar cuptorul electric, plita e pe gaz. Sper ca te referai la cele incastrabile. Sunt foarte multumita de cuptor. Ma complaceam cu aragazul, ca de... era ieftin, era deja in casa; tot Zanussi am avut. Acum am cuptorul Ariston si are programe prestabilite, pentru copt (prajituri, blaturi, paini), barbecue/ grill, gratin pentru budinci, sufleuri, etc., pizza. Imi coace uniform, desi la aluaturi prefer sa introc tava. Si pizza ca a mea, nu face nimenea. Smile Pestele sau carnea o pun laprogramul de grill si o face excelent, fara grasime, sos; are crusta si se patrunde repede. Poti alege temperatura, exact cum specifica multe retete, este esential pentru aluaturi gen paine, cozonaci, unde trebuie sa dai mai tare la inceput si apoi la mediu. Are ventilatie si coace uniform, plus ca uneori incalzesc mancarea la el, daca nu merge pe plita (nu am microunde). Incalzeste repede si sanatos. Una peste alta, consuma putin curent, pentru ca gateste mult mai repede, daca alegi bine programul si temeperatura.
Plita e pe gaz si e mai bine asa. E mai ieftin, ca oricum e mai folosita decat cuptorul.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de ema Dum 13 Feb 2011, 2:40 pm

Aspiratoarele acelea cu aburi sunt bune la ceva?
Am aragaz Gorenje si nu-mi pot aprinde flacara din tavanul cuptorului decit cu chibritul ca sa nu mai zic ca mi se stinge uneori. As vrea un cuptor electric si o vitroceramica de gatit dar cind ma gindesc la consumul de electricitate....
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de aurishta Dum 13 Feb 2011, 4:20 pm

Deci nu sunt singura careia nu-i mai sta cuptorul aprins! M-am mai linistit, credeam ca sunt eu un fel de sfarma-piatra! Are cineva idee de ce se intampla asta si daca poate fi remediat?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 13 Feb 2011, 4:28 pm

Draga Admina,arata ca un cuptor cu microunde dar e cuptor electric.Acelasi fel de cuptor l-am folosit cat am stat in Grecia si e super.Cuptoarele incastare sunt mai scupe.Am vazut acum vreo trei saptamini la Kaufland la 180,dar era de putere mica si nu merita ca nu e bun de nimic.Am sa merg la magazin ca o cunosc pe vanzatoare sa vad daca pot sa fac comanda.Acum imi pare rau ca nu l-am luat ca nu stiu daca mai gasesc la acelasi pret dar n-am incotro pentru ca eu folosesc mult cuptorul.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 13 Feb 2011, 5:10 pm

Ce imi place ce zici tu admina de cuptorul electric. si eu am mers acum pe varianta asta. Plita pe gaz si cuprorul electric. Am luat unul franke si abia astept sa il incerc. MAsina de spalat si uscatorul le iau Bochs.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de diada Dum 13 Feb 2011, 7:42 pm

Vorbeam cu cineva de masina de spalat cu uscator, imi spunea ca are dar nu foloseste uscatorul pentru ca ii consuma mult curent Shocked chiar se simte asa mult diferenta? ca eu deja dau lunar peste 160 lei... si chiar vroiam sa-mi iau masina de spalat cu uscator.... zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de elenaxx Dum 13 Feb 2011, 8:00 pm

Buna seara fetele. Eu am o plita cu gaz, Electrolux si cuptorul electric tot Electrolux.Cuptorul nu l-am incercat inca, ca este montat la casa, dar plita da, ca faceam mancare la muncitori asta vara, si sunt foarte multumita de ea.
In ceea ce priveste hota, am optat pentru una Cata, cu 2 motoare, care e super.Centrala va fi si ea electrica, si din ceea ce am citit pe net, oamenii spuneau ca , consumul era pe timp de iarna cam in jur de 600-800lei, asta incluzand tot ceea ce inseamna electric in casa, de la centrala pana la uscator de par.
Aurishta, poate cuptorul se stinge datorita curentului de aer, sau in cazul in care gatesti la el, din cauza aburului se face umezeala si se stinge. Zic si eu, nu sunt sigura.
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 13 Feb 2011, 9:30 pm

Sa va dea Dumnezeu sanatate, fetelor! M-am lamurit cu cuptorul electric, incastrabil. Tot aveam dubii, dar acum s-au dus. Noi planuim sa ne reamenajam bucataria, si aragazul actual nu prea isi mai gaseste locul. E un Samus de la Satu Mare. Mi l-a luat mama "de zestre" prin 1995 si din 1997 l-am tot folosit, la greu. E bun sarmanul, nu-mi face probleme dar nu se mai incadreaza in noua fatza a bucatariei. Vrem sa luam cuptor electric si plita pe gaz.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de aurishta Dum 13 Feb 2011, 10:34 pm

elenaxx a scris:
Aurishta, poate cuptorul se stinge datorita curentului de aer, sau in cazul in care gatesti la el, din cauza aburului se face umezeala si se stinge. Zic si eu, nu sunt sigura.
Nu, eu cred ca are un senzor defect fiindca butonul de gaz trebuie tinut cateva secunde apasat pentru ca sa ramana aprins. Asta, cica, este o protectie pentru copii. Numai ca, de la un timp, nu mai ramane aprins, se stinge indata ce iau mana de pe buton. Ce-i drept,nu am chemat inca pe nimeni sa-l repare, am incercat sa-mi dau seama singura ce are.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de danadea Lun 14 Feb 2011, 12:24 am

Aurishta, exact aceeasi problema o am si eu. Cica se numeste bimetal, si ca ar fi intrerupt; sunt unii mesteri care stiu sa faca ceva modificari la asa ceva; eu am si gasit unul, dar, surpriza... nu se pot desface suruburile sa-i scoata capacul (parca ar fi de unica folosinta); mai incercam ceva solutii, dar imi este si putin teama de modificarile care trebuiesc facute, sa nu am alte surprize. Asa ca... mi-a trecut prin cap o idee cu un cuptor electric.
Multumesc, fetelor: Admina, Angelica18; se pare ca ar fi o idee buna.

(P.S. Bun forumul acesta nu doar pentru lucru de mana, ci pentru tot ce tine de viata noastra... . Va pupi si ma bucur ca sunt membru al acestui forum)
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Steluzza Lun 14 Feb 2011, 12:35 am

Cristina sa sti ca eu sunt tare multumita de cuptorul electric de la aragaz.Daca vrei sa iti iei sa-ti iei unul care sa aiba ventilator inauntru pentru ca sunt si fara ventilator.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de CCristinaC Lun 14 Feb 2011, 8:12 am

Mariana-Claudia multumesc frumos! pupi
Cel pe care am pus noi ochii, are autoracire si ma gindesc ca este cu ventilator.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Steluzza Lun 14 Feb 2011, 9:04 am

Da acela este e super,eu zic ca o sa multumita de el. wink
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de mnarcisa Joi 17 Mar 2011, 10:23 am

diada a scris:Vorbeam cu cineva de masina de spalat cu uscator, imi spunea ca are dar nu foloseste uscatorul pentru ca ii consuma mult curent Shocked chiar se simte asa mult diferenta? ca eu deja dau lunar peste 160 lei... si chiar vroiam sa-mi iau masina de spalat cu uscator.... zid

Nu te-as sfatui sa iti iei un 2in 1. Am avut Ariston. Masina nu spala bine si nici uscatotul nu se poate folosi. Am reusit sa usuc doar prosoape si nici alea bine.Le siofoneaza doarte tare. Uscatorul separat este o bijuterie. Am mers pe o variantqa putin mai scumpa. De fapt tot ce am ales am ales in funtie de clasa energetica. In general uscatoarele sunt din clasa B. Poti gasi la fiecare model in parte si consul estimativ. Asa poti sa iti faci o idee.
Eu acum suntfoarte incantata de uscator. Nu imi vine sa cred cat de comod poate sa fie. Bag hainele in amsina, le spala, le scot si le pun frumos in uscator, selectez programul si la sfarsit le scot, le impachetez si le pun in dulap. Nu mai necesita calcare casa sunt scoase imediat cupa ce sa termiant programul. O data am lasat hainele peste noapte si au iesit putin sifonate, dar aratau mai bine decat cele intinse pe sarma. Surata scamele de pe ele si improspateaza si culorile. Camasile trebuie putin calcate ca alea au nevoie de dunga.
Cum esti tu cu doi copii mici ti-ar prinde foarte bine. Scapi de multa munca. Poate gasesti ceva si la mana a doua. Si vezi ce contract ai la Enel ca platasti cam mult.

Cuptorul electic este minunat . Coace mult mai repede cecat cel pe gaz. Si e mai precis. Adica nu depinde temperatura de coacere in functie de presiunea gazului.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 17 Mar 2011, 1:47 pm

acum am vazut si eu subiectul, si ma bag repede...

Aici nu am nimic pe gaz, totul e pe curent.
Intr-adevar, faptul ca poti regla temperatura conteaza ff mult, iar daca tot vreti sa luati, aproape toate cuptoarele electrice au ceas, adica il potrivesti sa se stinga dupa cate minute vrei, nu mai exista pericolul sa uiti.

vorbeati de cheltuiala si taxa la curent, insa cine are electric stie, merge mult mai repede, nu e riscul sa iasa gaze (mai ales pt cine are copii), si daca faceti calculul nu o sa fie foartge mare diferenta. Gazul e si el scump.

placa vitroceramica se incalzescf repede, in cateva minute incepe mancarica sa fiarba, si apoi lasi aprins la treapta minima si nu se mai consuma asa mult. (nu tre s faceti calculul la consum asa cum erau resourile electrice de pe vremuri, unde asteptai o ora sa inceapa sa fiarba ceva)

Diada, masina de spalat cu uscator avea fratele meu in Ro, de multi ani, si nu o recomand.
Eu am masina de spalat si uscator separat. e cheltuiala mai mare la inceput, dar e mult mai bine. Uscatorul consuma destul de mult, dar economisesti la calcat (fierul de calcat tot 2000 de wati are de obicei, si calci ore intregi), Cele scoase din uscator, daca sunt calde inca, se netezesc cu mana si gata. Camasile trebuie totusi calcate.
Un dezavantaj, daca usuci la program normal cu temperatura mare, e ca se micsoreaza foarte mult, la fiecare uscare parca "intra la apa". Eu cele de bumbac le usuc la program cu aer rece, si atunci dureaza mai mult, dar consumul de curent e mult redus si nici nu se micesc asa mult rufele.

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 19 Mar 2011, 1:25 am

Clio_Ela a scris:
Un dezavantaj, daca usuci la program normal cu temperatura mare, e ca se micsoreaza foarte mult, la fiecare uscare parca "intra la apa". Eu cele de bumbac le usuc la program cu aer rece, si atunci dureaza mai mult, dar consumul de curent e mult redus si nici nu se micesc asa mult rufele.


Ce bine ca te-ai bagat repede. Azi am constatat si eu asta. Am aranjat un tricou de al baiatului. Sa micsorat au de tot. Eu acum sutn in stadiul se testa programe. Maine il incerc si pe cel cu aer rece sa vedem cum ies.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de danniela Dum 20 Mar 2011, 12:04 am

Narcisa, ti-a crescut baiatul si nu vrei sa recunosti!!!! Glumesc!
Ma bucur ca v-am citit, sunt pe punctul sa imi cumparun aragaz nou si... tot la curentul electric ma gandesc. Noi stam cu chirie, si nu imi permit sa modific bucataria landlord-ului. Insa aragaz imi trebuie. Tot stateam in cumpana dar cred ca optez pentru unul u cuptor electric. Macar aici nu mai platesc aer conditionat cum plateam pe coasta. O sa platesc doar gatitul la aragaz.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Kristina Sam 26 Mar 2011, 4:16 pm

Are cine asa ceva?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
imi face cu ochiul si nu stiu ce caracteristice trebuie sa aiba?
poate ma indruma careva!
Multumesc.
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de geany Sam 26 Mar 2011, 5:48 pm

Eu am asa ceva, mi-am dorit foarte mult si l-am folosit o singura data. Renunta!

O completare la ce a spus Ela, hainele uscate la uscator se micsoreaza, mai exact iau forma produsului nou, la purtat isi dau drumul. Asa am observat eu.

Uscator de haine separat am si eu SIEMENS, sunt foarte multumita, nu doar ca hainele miros mult mai bine, sunt mult mai moi, dar si scamele sunt curatate, nu se scamoseaza (pastreaza aspectul de nou pentru o perioada indelungata), apa rezultata din condens este foarte buna pentru fierul/statia de calcat.
Cuptor electric am si eu, este separat de plita, firma Neff. Sunt foarte multumita.
Cuptor cu microunde firma Neff are mai multe setari si sunt foarte multumita de el.
Plita electrica cu inductie (a trebuit sa schimb toate oalele si tigaile) este o comoara. Nu este pericol pt. copiii pot programa timp pentru fiecare plita (4 fiind), iar daca oala nu este pe ochi, plita nu se incinge deloc.
Frigider Neff foarte bun, antibecterial.
Masina de spalat vase tot Neff este o bijuterie pentru orice femeie.

Voi reveni cu completari ca nu mai stiu... am multa aparatura si nu-i tin socoteala.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Kristina Sam 26 Mar 2011, 6:09 pm

Geany imi poti da mai multe detali, te rog.
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de geany Sam 26 Mar 2011, 8:00 pm

Prea multe detalii nu stiu sa-ti dau decat ca este un dispozitiv ce lucreaza sub presiune. Apa din recipient se infierbanta (in apa nu se introduce nici un fel de detergent) sub presiune fiind, va scoate abur pe duza, cu acel abur treci pe suprafata ce doresti sa o cureti si apoi cureti cu un burete... Sa fiu sincera m-am asteptat la prea mult de la acel aparat... daca murdaria este foarte uscata trebuie frecat foarte bine si daca dai cu prea mult abur curg dare de apa pe suprafata de curatat... iar daca murdaria este doar usoara... nu ai nevoie nici atat de acel dispozitiv. Eu nici nu-mi mai amintesc, deoarece la cat de mult mi-am dorit (crezand ca intr-adevar este aparatul potrivit intr-o gospodarie, care curata toate cele, m-am dezamagit foarte tare, incat l-am si dat mai departe)... Si eu am o frica de oalele sub presiune... si care mai au si curent la baza lor... cat pot stau de-oparte, daca produsul nu este nici pe jumatate din ce promit reclamele.

Am hotarat ca mai degraba folosesc un detergent bio, de ex. Terra sau Frosch, de care sunt foarte multumita si nu-mi nenorocesc nici mainile la curatenie si casa imi este curata si fara acel dispozitiv sub presiune.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 2 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB