Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Va comandati firele online? De unde?

+30
solmizel
florina_1979_2007
cicamica
came_lia
ismi3ismi
MihaelaT
aisha
lotus nufar
DouaMainiDibace
adrina
zorzonica_z
Serban Valentina
geany
Eva
violeta25
Nicoleta Irimescu
Laila
andacoman
bubulic/30
marlen372001
rucsy
SilviaDumitrescu
danadea
Karina33
iuliana72
ioana soare
Admina
julix_2007
angelnelias
Daniella
34 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de DouaMainiDibace Mar 10 Aug 2010, 11:57 am

Buna tuturor, nu am mai gasit de la Coats exact firele pe care le cautam ,decat ceva asemanator si se comanda prin mercerie la firma, cutiute a cate 4 ghemulete de 50 g sau 100. Si gata. Va multumesc oricum. Acum sunt in cautare de fir de bumbac ceruit.
DouaMainiDibace
DouaMainiDibace
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/12/2009

http://douamainidibace-timislore.blogspot.com/

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de came_lia Mar 10 Aug 2010, 2:08 pm

ismi3ismi a scris: Fetelor,va rog,ajutati-ma si pe mine.Unde gasesc eu fire cat mai groase ,in Romania?...ca pe site-uri straine mi se pare complicat de comandat...Groase insemnand de la 3 mm in sus.
la mine in oras am vazut lana, naturala si vopsita

came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de iuliana72 Mier 13 Oct 2010, 12:01 pm

fetelor ,a-ti vazut cumva din intamplare fire sau papiote din nylon?
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de cicamica Mier 13 Oct 2010, 11:00 pm

eu caut coats arista sau anchor metallic... stiti voi?in afara de sunat la firma, adica...
cicamica
cicamica
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : acasa
Data de inscriere : 13/10/2010

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 14 Oct 2010, 11:32 am

nu stiu unde sa postez dar va rog sa imi spuneti ce fel de ata este aceasta.va rooog
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de cicamica Joi 14 Oct 2010, 10:46 pm

am gasit anchor metallic in magazinul victoria la parter! primul magazin la care m-am dus si sincera sa fiu nu ma asteptam la atata noroc!
cicamica
cicamica
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : acasa
Data de inscriere : 13/10/2010

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de iuliana72 Sam 16 Oct 2010, 11:27 am

fetelor ,va rog mult de tot daca va duceti prin mercerii sa va uitati de papiote de nylon marca omega.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de florina_1979_2007 Mar 30 Noi 2010, 4:26 pm

DouaMainiDibace a scris:fetele, aveti pe aici super linkuri! dar daca tot suntem la resurse pentru crosetat eu ma confrunt cu o problema: stau in bucuresti si cand in sfarsit am gasit o mercerie unde are firul care-mi trebuie mie, si muuultteee altele, aceasta a intrat in renovare ptr ceva timp si nu stiu daca se mai deschide, e vorba de cea de pe selari. Vin cu aceasta rugaminte la voi, cine stie o mercerie in bucuresti unde au firul ptr crosetat Coats Anchor Crochet? sa specific, sunt niste gheme de 20 de grame sau de 50, a nu fi confundate cu cele ptr broderii sau muline si chiar scrie crochet pe ele. am cautat pana acum la obor si nu au (foarte trist, avand in vedere ca-s "doar" trei mercerii acolo), si la titan. urmeaza sa iau la rand toate merceriile din lista de pe site-ul firmei, dar cine stie cat imi ia. va multumesc anticipat. oricum daca nu stie nimeni nimic, va anunt ca pe la multe mercerii voi ajunge totusi precum imi permite timpul si daca aveti nevoie de ceva anume sa ma anuntati si eu intreb cu cea mai mare placere. spor la treaba!
incearca la magazinul victoria,si la merceria de la magazinul de linga piata big
florina_1979_2007
florina_1979_2007
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : ilfov
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de solmizel Sam 16 Apr 2011, 10:37 am

As dori si eu Dispozitivul urmator.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] L-am comandat pe situl cu fire din dreapta sus, dar dupa ce m-am uitat mai bine am vazut ca o comanda minima trebuie sa fie de 50 de lei.Nu as mai vrea sa cumpar nimic altceva.Spuneti-mi, va rog, al cui este situl respectiv pt a sti daca anulez comanda sau imi poate trimite doar dispozitivul.Va multumesc.Scuze daca am fost [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de nancyrbd Sam 26 Noi 2011, 4:07 am

eu am o mercerie langa mine de la care ma aprovizionez, dar va spun sincer ca am luat si de la secondhandfie sculuri fie bluze care se puteau desira si care aratau foarte bine
nancyrbd
nancyrbd
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 33
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/10/2010

http://handmadecerasela.blogspot.com

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de Giobsy Vin 05 Sept 2014, 8:26 am

Scris  de mihamihaela Ieri la 10:09 am

Buna fetelor.am o rugaminte la voi,sper sa nu deranjez.stie cineva de unde pot cumpara de pe net bumbac 100% Talmaciu-Sibiu?

_________________
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


-----------
Edit Giobsy: Am mutat postarea in noul capitol, cel vechi fiind epuizat. Imi cer scuzele de rigoare pentru ca am uitat sa inchid capitolul anterior.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Fire cu bambus

Mesaj Scris de Claudi@ Joi 07 Noi 2019, 9:09 pm

Buna seara.
Am nevoie de putin de putin ajutor in alegerea firului potrivit pentru o caciula de iarna.
Imi doresc un fir care sa nu se scamoseze si sa se comporte bine la spalat.
Poate cineva sa imi recomande un fir bun?
A lucrat cineva cu fire cu bambus?
Cum se comporta in timp??
Claudi@
Claudi@
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Galati
Data de inscriere : 07/11/2019

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de Michelle88 Vin 08 Noi 2019, 7:22 pm

Baby Best de la Alizee. Se menține. Nu se scămoșează. Spalat manual fata stoarcere.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de Claudi@ Vin 08 Noi 2019, 10:01 pm

Multumesc pentru raspuns!
Claudi@
Claudi@
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Galati
Data de inscriere : 07/11/2019

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? - Pagina 3 Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB