Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Se cauta "profesoara" de crosetat! EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Se cauta "profesoara" de crosetat!

+48
danniela
gabrirou
mirelaje
cami26
cozma felicia
gretty
miridia
marabr
dana obada
elag
cosmi
mariaz_09
aurelia.c
cld
ivanoiuadela9
Giobsy
lennny
julix_2007
manuela29
danadea
dorina64
cris69
T_mihaela
letho
rivka
diana1988
Gabiuta
Uca
AlinaJ.Bijoux
daiana25
ana_dark84
danae
mititika frumusika
myky7robc
mnarcisa
irinel62
claras
kla78
ioana soare
canadianca50
europolis
amoni
MihaelaT
samo99ro
SilviaDumitrescu
Dodo-pui
CCristinaC
Admina
52 participanți

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Noutate Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de Admina Mier 29 Sept 2010, 12:26 am

Avand in vedere ca acest forum trebuie sa fie util si inspirant, dar mai ales trebuie sa fie de ajutor pentru toti cei care vor sa invete, am inceput acum un an, campania de tutoriale video. Important este sa luam de la 0, o anumita activitate si sa punem bazele, invatarii ei.
Avem nevoie de niste tutoriale video, la sectiunea crosetat.  croseta Va invitam sa va spuneti parerea despre aceasta tema si sub forma unei intreceri, chiar sa va inregistrati video, in timp ce explicati notiunile de baza ale crosetatului.
Pentru a intelege ce vrem de la voi, va invit sa vedeti un video donat prin amabilitatea, Ioanei Soare, la sectiunea Tricotat. Flowers


Nu este nevoie de camera video profesionala, orice camera foto poate inregistra si video si cu lumina potrivita, intr-o zona linistita a casei, se poate creea un video care sa ajute zeci-sute de persoane, sa incerce crosetatul. love
:aplauze:Avem niste darnice membre ale forumului, care vor sa doneze accesorii si fire, la toate se vor mai adauga niste "nimicuri", care ne fac viata mai usoara, cand vrem sa ne apucam de lucru.
Deocamdata nu exista perioada limita si nici nu s-a stabilit o metoda de alegere ca celui mai bun video. Dar, va rog sa va spuneti parerea, intai.


Ultima editare efectuata de catre Admina in Joi 26 Sept 2013, 8:55 am, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de CCristinaC Mier 29 Sept 2010, 8:04 am

Eu nu am atita experienta cit sa fiu "profesoara", dar pot fi un elev bun. Initiativa e de laudat si recunosc ca la un moment dat am montat ochiurile pe andrele dupa video facut de Ioana.
Daca voi stapini ceva bine, bine, in ale crosetatului, voi face un video cu placere.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de Dodo-pui Mier 29 Sept 2010, 9:46 am

Imi pare rau ca nu pot ajuta..
nu-s"profesor" dar pot face cam tot ce vad in ale crosetatului...dar nu pot ajuta nu am cum sa filmez...mai bine zis n-am cu ce sa filmez Sad
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de Admina Mier 29 Sept 2010, 9:59 am

Este vorba de notiuni de baza: lant, picioruse simple, duble, reduse, etc. si ceva rozeta (inceput de fes), etc.
Si video trebuie sa fie, cum am zis, facut intr-o camera goala (fara copii alergind), cu sonorul la maxim, de la camera si lumina buna (naturala e ideala, dar si artificiala puternica). Vorbit citet si cu o mica introducere, privitoare la ce se prezinta, apoi descris ce lucrati.
Noi vom edita apoi, video de la voi, si-l vom posta pe site si pe canalul Youtube. Va vor gasi toti cei ce cauta (in romana), notiuni de crosetat. albina De aceea am folosit termenul "profesoara"; nu trebuie sa va sperie. Termenii de baza ii stiti, toate care crosetati si o camera foto care poate inregistra, se poate si imprumuta. wink Va vom comunica formatul; mi se pare ca ".avi" este cel mai bun.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 29 Sept 2010, 10:03 am

Eu scrisesem ceva aici dimineata la prima ora dar cred ca nu ma dezmeticisem bine si nu am dat "trimite' sau nu stiu ce s-a intamplat de nu a aparut postarea, asa ca in speranta ca nu ma repet voi mai scrie odata.
Initiativa e foarte buna, Admina trebuie felicitata pentru asa o initiativa. Eu cred ca nu trebuie facut tutorialul pentru un premiu anume, simplu fapt ca cineva va face ceva dupa acel tutorial cred ca e cea mai mare rasplata.
PROMIT solemn ca eu voi face un tutorial. Daca uit sa ma mai trageti de urechi .

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de Dodo-pui Mier 29 Sept 2010, 10:39 am

SilviaDumitrescu a scris: Eu cred ca nu trebuie facut tutorialul pentru un premiu anume, simplu fapt ca cineva va face ceva dupa acel tutorial cred ca e cea mai mare rasplata.
PROMIT solemn ca eu voi face un tutorial. Daca uit sa ma mai trageti de urechi .
Subscriu...eu oricum nu stiu cum am citit dimineata caci aceasta parte cu recompensa nu o vazusem.
Admina aparat de fotografiat am...nu l-am folosit ca si camera niciodata voi incerca...sa vad cum se aude la redare...apoi o sa incerc sa ti-l trimit si daca e folosibil ok...daca nu Sad inseamna ca trebuie sa cumpar camera wink
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de samo99ro Mier 29 Sept 2010, 12:06 pm

Admina, eu am o problema. As avea nevoie de un glosar de termeni pentru crosetat in limba romana. Eu am toata documentatia, pentru tot ce fac, in limbi straine, engleza si franceza in principal. Ma incurc rau in termenii in limba romana.
Asta pe de o parte. Apoi, daca facem filmuletele cu pricina (aparatul meu suporta doar 3 minute), pot fi, eventual, pentru aceeasi chestie - daca dureaza mai mult - film nr 1, 2...?
Cum le incarcam pe site? Pentru ca, daca le incarc acolo unde-mi pun pozele, o sa fiu nevoita sa le tin acolo in veci. Deci imi blocheaza spatiul de acolo.
Inca ceva. Propun, pentru cele care nu au posibilitatea sa faca video, o alta varianta. Se poate face un document PDF sau Word, cu poze si text. Eu am facut deja unul pentru o garoafa si l-am dat pe site. Dar le putem incarca pe site-ul nostru si sa ramana ca o biblioteca, pentru toata lumea. Ce zici?
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 29 Sept 2010, 3:09 pm

Super ideea!
Eu am invatat sa crosetez din filmuletele de pe youtube ca altfel si la ora actuala habar n-aveam cum se incalceste firul cu croseta. Imi prindeam cu totul urechile in ceea ce priveste limba in care se vorbea dar, vazand cum lucreaza faceam si eu, ca la gradinita(imitam).
Cand reusesc sa-mi schimb camera voi incerca si eu sa fac filmulete(tutoriale) cu ce stiu, dar din pacate acum pot doar fotografia. Sad

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de samo99ro Mier 29 Sept 2010, 3:22 pm

Vezi ca am dreptate? Daca fotografiezi, inserezi pozele intr-un document Word si pui explicatiile, de multe ori e mai usor.

MihaelaT, off topic de la "Ne bem cafeaua..." suntem la pag 28?
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de amoni Mier 29 Sept 2010, 5:08 pm

Mie imi place ideea. asa ca am sa fiu cel mai bun elev tricot cind incepem..? dar ce teb, sa-mi cumpar pt inceput Question ca habar am mia promis buni o pereche de andrele sunt bune Question faceti-m o lista si promit ca voi fi cuminte si am sa invat tot Rolling Eyes kiss
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de europolis Mier 29 Sept 2010, 7:50 pm

Super idee, si eu tot din filmulete am invatat pupi
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 29 Sept 2010, 8:58 pm

eu abia astept sa inceapa lectia ! am pus aici un caiet cu patratele si un creion si promit sa fiu o eleva .. ochi si urechi .. felicitari pentru initiativa!
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de amoni Joi 30 Sept 2010, 3:16 pm

canadianca50 a scris:eu abia astept sa inceapa lectia ! am pus aici un caiet cu patratele si un creion si promit sa fiu o eleva .. ochi si urechi .. felicitari pentru initiativa!
Se pare ca avem atitia profesori de nu mi au loc in pagina boo oare chiar nu se gaseste nimeni ne arate si noua cite ceva Question Embarassed Se cauta "profesoara" de crosetat! 4246
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de ioana soare Joi 30 Sept 2010, 5:28 pm

Amoni dureaza sa faci un filmulet, nu se face cat ai bate din palme, sa apara aici imediat. Cate rateuri am dat pana am reusit sa nu balbai nici un cuvant... ametit Pe la vreo trei noaptea cand ratam inca o incercare ajunsesem sa nici nu ma mai supar, faceam haz de necaz:))) La un moment dat chiar am uitat sa dau drumul aparatului si eu dadeam acolo din gura si din maini:)))
Dar un filmulet este mult mai elocvent decat niste poze, mai ales cand este vorba de o anume tehnica de baza si cand cineva trebuie sa invete de la 0.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de kla78 Joi 30 Sept 2010, 5:46 pm

o idee super,abia astept sa apara filmuletele!!!yupiiii asa invatam si cele dornice dar neindemanatice ca mine!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de Admina Joi 30 Sept 2010, 6:08 pm

MihaelaT a scris:Super ideea!
Eu am invatat sa crosetez din filmuletele de pe youtube ca altfel si la ora actuala habar n-aveam cum se incalceste firul cu croseta. Imi prindeam cu totul urechile in ceea ce priveste limba in care se vorbea dar, vazand cum lucreaza faceam si eu, ca la gradinita(imitam).
Sunt de aceiasi parere cu Mihaela, de aceea am inceput actiunea aceasta, video.
Samo are dreptate, e greu sa imbini priceperea, cu un aparat care, sa poata si inregistra. Dar inregistrarea este mult mai usor de urmarit, indiferent de termenii folositi. De aceea zic, exemplificind, termenii nu sunt foarte importanti, pentru ca se vede. Si un dictionar de termeni de corsetat, nu stiu daca exista. De multe ori mi-a fost greu sa urmez o instructiune dintr-o carte veche, mai bine traducem din engleza, cat de cat. Putem sa facem, pe forum, un astfel de dictionar de traduceri si toata lumea sa participe, cum stie fiecare ca se numeste, cum ar traduce si ce ar intelege din asta.
Video trebuie sa fie scurte, cam de 2-3 minute. De incarcat nu e problema, putem folosi transfer.ro si sa-mi trimiteti mie, video realizat. Vedem cum il editam si daca se poate folosi si il incarcam pe Youtube. Dupa aceeea, daca doriti, va trimitem copii sa le postati pe blog, site, etc.
Oricum, pentru probleme tehnice, suntem prin zona. hug

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de samo99ro Joi 30 Sept 2010, 7:33 pm

Trebuie sa-mi cumpar un trepied. Ca sa fac filmuletele pentru snur de laseta simplu si dublu, sa nu ma intrebati ce instalatie am facut... Eram atenta mai mult la instalatie sa nu cada decat la ce faceam. Unul din ele nu e cu vorbe si nici imaginea nu e grozava pentru ca nu nimerisem distanta. Nu e usor fara trepied. Sa vad ce fac... zid
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de claras Vin 01 Oct 2010, 10:28 am

Imi dau si eu cu parerea:
- exista bloguri pe care sunt postate filmulete cu pasi de baza sau cu modele mai elaborate,
- exista filmulete, de ex. pe youtube, unde ne arata cum se face fie o floare, fie un model anume.
Putem cauta si pe astfel de surse, explicatiile postate de alte fete? Sau trebuie sa ne filmam/pozam neaparat pe noi?
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de samo99ro Vin 01 Oct 2010, 10:44 am

Claras, cred ca n-ai citit ce era mai important. E vorba de prezentare in limba romana. Eu, de ex., n-am nici o problema la vreo 4 limbi straine dar nu toata lumea de aici se descurca sufucient de bine (sau deloc) pentru a intelege explicatiile. Daca ar fi asa, netul e plin, dar plin de modele. Nu toate insa au diagrame. Daca ai diagrama si inveti semnele respective, e ok, citesti semnele si lucrezi. Dar daca este explicatie-text, ce faci?
De aceea a aparut propunerea, excelenta dupa mine, ca cele care au mai multa experienta si mijloace tehnice sa faca materiale de prezentare in limba romana. Ca sa ajutam incepatoarele nestiutoare de limbi straine. Eliminam un handicap foarte important: limba de prezentare. Sigur, o sa dureze un timp, va trebui sa vedem care ce face, sa nu facem, de exemplu, toate prezentare pt. acelasi punct, ci fiecare altceva.
Daca site-ul are suficienta capacitate de depozitare, putem face aici o biblioteca. Noi facem upload cu materialele, tehnicienii le verifica, le editeaza daca e cazul si le pun la biblioteca. Asa se va dezvolta lucrul de mana mai mult si la noi.
Topicurile de resurse si ajutor existente se pun la arhive, sa poata fi accesate la nevoie si, in timp, chestiile cele mai importante pot fi introduse in FAQ (frequently asked questions - intrebarile cele mai frecvente) - cu posibilitatea de a pune ulterior intrebari care nu se regasesc aici - si se organizeaza mai frumos si mai simplu tot forumul.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de Admina Vin 01 Oct 2010, 1:03 pm

Samo, Flowers pentru explicatii. Ai spus-o mult mai bine decat mine, exact asta vrem. Sa de-mitificam arta crosetatului, cel putin bazele ei.
Privitor la trepied, incearca sa pui aparatul, pe o suprafata plana, un raft, o bibilioteca. Cumva sa surprinda mainile, bine, ca si cum te-ar filma cineva de dupa umar. Dar nu sa tina cineva camera, asa se va misca, se vor auzi fosnete, greu de editat.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de samo99ro Vin 01 Oct 2010, 5:11 pm

Am o problema,. Admina. In camera mea nu am rafturi pe sus. O sa-l intreb pe baiatul meu daca nu are un trepied de rezerva. Ori o sa-l imprumut pe al lui cand am nevoie.
Iar cu materialele, video sau nu, nu cred ca trebuie competitie, ca sa nu se supere fetele unele pe altele la urma. Cine vrea sa ajute, ajuta fara conditii. Face materialele, vi le trimite (stiind ca din acel moment materialul respectiv devine proprietatea site-ului - pentru ca asta este cutuma) si gata. Stafful le studiaza, alege materialele pe care le considera din punct de vedere tehnic cele mai potrivite pentru site si le posteaza la biblioteca...
Asta e tot.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de irinel62 Dum 03 Oct 2010, 7:37 pm

Buna seara,
Am descoperit lucrul de mana pe internet acum doua seri, ca-mi cautam ceva de lucru pentru acasa.Este super ceea ce-ati facut, chiar ma gandeam ca de cand au introdus educatia tehnologica in locul lucrului manual ,in scoli, nu va mai sti nimeni sa lucreze de mana, dar ideea cu internetul e mult mai buna. Eu am fost maistru- instructor si am predat 15 ani lucru manual , din 1982 si pana l-au desfiintat, asa ca v-asi putea ajuta cu lectiile de crosetat si daca vreti pe langa filmulete si cu explicatii si poze.
Irina
irinel62
irinel62
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 61
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 01/10/2010

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 03 Oct 2010, 7:54 pm

Bine ai venit Irina.

Samo, incearca sa pui camera pe un teanc de carti pe birou/ masa si sa lucrezi in fata ei. Eiu am facut proba azi si la mine merge asa. se vede bine si asa se si aude bine. (ai inteles ceva din explicxatiile mele? Embarassed )

incerc sa fac si eu cateva filmari. PE sapt viitare sper sa le pot incarca
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de samo99ro Dum 03 Oct 2010, 8:56 pm

Am inteles, Narcisa. O sa incerc la un moment dat. Dar observ ca ni s-a alaturat o profesoara adevarata. Mai invatam si noi cate ceva.
Bun venit printre noi, Irinel! hug
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de myky7robc Dum 03 Oct 2010, 9:27 pm

Tot respectul din partea mea pentru toate persoanele care se straduiesc si se agita aici sa dea lectii(de crosetat,de tricotat, de croit si cusut etc) altora, pentru ca este o munca destul de solicitanta(vedeti include mai multe dotari si tehnici).
Sustin si laud initiativa adminei, chiar daca eu stiu cate ceva in ale crosetatului, tot mai am multe de invatat.
Deci "Jos palaria" doamnelor!!! Merci ura bee
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: Se cauta "profesoara" de crosetat!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB